ANO, … je to v Prdeli, … (5x)

Nikdy jsem neměl potřebu se vyjadřovat veřejně k politickým otázkám. Nemyslím si, že by můj názor někoho až tak moc zajímal. Navíc, necítil jsem potřebu někoho svým názorem ovlivňovat. Možná i proto, že i já jsem dlouho nevěděl, koho bych měl volit. Byl to letos těžký výběr. Volební kampaň mnohých stran byla rozjeta směrem, který se mi rozhodně nelíbil. Konečný výsledek tomu odpovídal. Můj první dojem z toho všeho proto je, ANO, je to v prdeli, …

Tento text jsem napsal už v sobotu večer. Moc jsem ale váhal s tím, jestli ho opravdu zveřejnit. Nemám potřebu se nějak politicky angažovat. Nemyslím si, že by mohly mé názory v tomto někoho zajímat. Přesto ale cítím, že je vhodné, abych svůj názor veřejně prezentoval. Aby byl zaznamenán, aby bylo zachováno, co v těchto dnech cítím.

Co si představíte, když se řekne „Babiš“? Znáte člověka, který se tak jmenuje? Jako nápovědu, dávám sem mapu výskytu tohoto jména v české republice. Jen mě tak napadá, škoda, že neexistuje něco podobného na Slovensku.

ANO, … vyhrálo to ANO

Je to tak, vyhrálo to ANO. Dá se s tím něco dělat? Dá se dělat něco s tím, že i na dalších místech jsou strany, se kterými nemusíme souhlasit? Obávám se, pro nás obyčejné lidi s hlasovacím právem (pokud jsme ho využili), pro nás to už skončilo. Jak se říká, nemusí se nám to líbit, nemusíme s tím souhlasit, ale to je vše. Snad zase až za čtyři roky dostaneme možnost se svobodně vyjádřit.

ANO, … žijeme to v divném státě

Mám dojem, většina lidí u nás nesouhlasí s tím, co se u nás v politice děje. Často slýchám, že politici jsou zkorumpovaní, že jdou jen po penězích. Znám se osobně už od dob komunistů s někým, komu se podařilo na nějakou dobu do politiky dostat. Předtím to byl běžný kluk, potom jako by se v politice změnil. Snad ta moc, kterou dostal, snad ty peníze, ke kterým si tam přišel. Napadá mě ale, jak by jednali lidé na jeho místě? Věřím tomu, že většina těch, co toto kritizují, kdyby takové možnosti měla, tak budou stejní.

ANO, … vyhrál to marketing a sliby

Nejzajímavější a nejdůležitější pro mě je, že tyto volby vyhrál marketing a sliby. A jak možná každý tuší, obojí je postaveno na tom, že je to pokaždé jen psychologická manipulace s cílem někoho ovlivnit. Vyhráli to strany a politici, kteří pochopili, co lidé chtějí, co je trápí. Tak jim to prostě slíbili, i když to často byly nereálné sliby. I když to byly sliby, které byly dobré snad jen pro někoho. A bohužel, lid je vyslyšel.

ANO, … je nutné se z toho poučit

Pokaždé se snažím vidět vše i dalšími souvislostmi. Neprosazovat jen svůj názor, snažit se pochopit i názor protistrany, které může mít svou vlastní pravdu. Hlavně ale, je nutné se z toho pokaždé poučit. Zamyslet se nad tím, co a jak vše probíhalo, co jsem mohl udělat jinak, jak v podobných situacích jednat příště.

ANO, … je nutné jít zase dál

Tyto volby mě hodně zklamaly. Co s tím mám dělat? Mám jít do hospody, nebo snad kvůli tomu skočit pod vlak? Nic z toho by nepomohlo. Tak si zanadávám a zamyslím se nad tím, kam jít dál. Co ve svém životě změnit? Jaké priority si dále nastavit? Je dobré si občas udělat nějakou osobní inventuru. Myslím si, teď je na to vhodná doba.

ANO? NE!

ANO, … je to v prdeli! Nelíbí se mi, jak volby dopadly. Nesouhlasím s tím, ale to mi nijak nepomůže. Beru to tak, že se tak lidé rozhodli. Důležitější, než politika je pro mě ale můj osobní život, moje rodina. Poslední dobou (vlastně už několik let) se mi zdá, že stále jen klesám. Kam až se dá ale klesnout? Kde je to dno, od kterého by bylo vhodné se odrazit a stoupat zase nahoru. Někdy mám dojem, že právě naštvání mi často pomůže udělat nějakou velkou změnu. Říct ve svém životě razantní NE, udělat změnu! Ta správná chvíle nastala!

Updated: 24/10/2017 — 23:01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Deník (budoucího?) milionáře © 2014