Pavel Loužecký, zakladatel Deníku milionáře

Za vznik Deníku milionáře může (dalo by se říct) Pavel Loužecký. To on vymyslel web, jehož hlavní myšlenka měla být prezentace a dokumentace přerodu běžného podnikatele v milionáře. Inspirován byl zejména knihou Ivo Tomana. Tvrdil, že: „Deník milionáře je praktický návod, jak začít podnikat bez peněz a stát se milionářem díky vlastní píli a nápadům.“

Svůj deník začal psát 25.9.2008 a vydržel to pravidelně až do 30.1.2009. Ve svém deníku popisoval otevřeně plno nápadů, co a jak chce realizovat. Vše měl přitom důkladně promyšleno a zaznamenáno. Jeden z jeho návrhů projektů je dostupný na http://louzecky.blog.idnes.cz. Škoda, že svůj deník milionáře  nedotáhl až do konce. Byl jsem s ním párkrát v kontaktu a zdá se, že na svůj deník zanevřel zejména pro nepochopení lidí. Snad mu záviděli, možná mu to nepřáli. Přitom jeho nápady by mohly být určitě přínosné. Mimo jiné, zabýval se například intenzívně zaznamenáním rodových vazeb české šlechty. Hlavně ale, zprovoznil Pozitivní noviny (viz www.Pozitivni-Noviny.cz), které informují vždy jen o těch dobrých a přínosných událostech. Určitě doporučuji, podívejte se tam, dýchne na vás pohoda a víra v lepší budoucnost.

V roce 2010 nechal Pavel Loužecký doménu www.DenikMilionare.cz expirovat. Zdálo se mi to škoda, jeho myšlenka se mi líbila. Povedlo se mi doménu zachránit před doménovými spekulanty a koupil jsem ji. Chtěl jsem pokračovat v něčem podobném, jako Pavel Loužecký. Narážel jsem ale také na nepochopení lidí a vše je zde stále v dosti mizerném stavu a bez pořádného obsahu. Občas prostě není chuť po komentářích některých chytráků pokračovat dále. Těch důvodů je více, nechci je zde uvádět.

Nedávno jsem se dozvěděl, že měl Pavel Loužecký už před delší dobou vážnou nehodu. Uklouzl na konci roku 2011 na chodníku a následky byly hrozivé: otřes mozku, zlomené dva krční obratle, poškozená plíce, poškozená mícha, která způsobila totální nehybnost těla a končetin a díky tracheostomii i nemožnost mluvení. Už celé dva roky leží v nemocnici téměř neschopen pohybu. Nemůže hýbat rukama ani nohama. Nemůže mluvit. Zbývají mu jen jeho myšlenky, … (podrobné info na http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2011120055).

Přemýšlím, nad tím a netuším, co bych dělal v jeho situaci já. Dokázal bych také stále bojovat s osudem? Nevím. Těžko se hledají nějaká slova. Cokoliv se teď zdá být jako malicherné výmluvy. Takže, je nutné jít stále dál a pokračovat v započaté práci.

Moc přeji Pavlu Loužeckému, ať se jeho stav zlepší a on může dále pokračovat ve své práci a vymýšlení nových projektů. O to víc, když kolem sebe vidím plno podvodníků, co se jen snaží jen vyždímat z druhých peníze. Věřím tomu, že takový Pavel Loužecký nebyl, on to myslel se svým Deníkem milionáře opravdu upřímně.

Mohlo by vás také zajímat:

 

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *