Potřebuji nutně RESTART

Motám se kolem počítačů už hodně dlouhé roky. Proto vím, že na počítači je jedno moc zajímavé tlačítko. Je u něj často uveden nápis RESTART. Ve filmech bývá takové tlačítko často velké a červené. Jaký je jeho význam? Když ho stisknete, počítač se znovu nastartuje na začátek, do svého definovaného výchozího stavu. Zapomene přitom na vše, co bylo nastaveno a spuštěno předtím (uznávám, je to dosti zjednodušené). Po restartu je možné rozjet vše znovu. Nelíbilo by se ván něco takového i v životě? Mít k dispozici takové restartovací tlačítko?

Není samozřejmě možné začít v životě vše jinak, vrátit se přitom zpět. Je ale možné začít dělat určité věci jinak. Podívat se na vše kolem sebe (a na sebe) značně kriticky. Rozhodnou se, co je špatné, co by se mělo změnit. Mnohé z toho je pevně dáno, bylo by značně těžké to změnit. Určitě ale každý najde kolem sebe plno věci, které neděláte dobře, které děláte zbytečně. Stačí se zamyslet, rozlišit co ANO, co naopak NE. Hlavně pak, ty změny realizovat. Začít prostě dělat něco jinak. Dosáhnout díky tomu jiných výsledků. Není to sice RESTART života do původního stavu, je to hlavně RESTART myšlení a životních postojů.

Já už dlouho nic takového u sebe neudělal. Myslím tím razantního, co by bylo schopno změnit více věcí najednou. Cítím přitom, že bych to potřeboval. Ano, šlo by realizovat takové věci postupně a pozvolna. Přemýšlím nad tím. Dávám si do souvislostí některé nedávné skutečnosti, které se týkají mého podnikání. Vychází mi z toho, že pokud to vše realizuji, mohl by to být pro mě takový začátek restartu.

Najednou mě v souvislosti s restartem napadají nové myšlenky co a jak vše udělat, co realizovat. Dostávám novou víru v to, že to vše půjde zase dopředu a já se vydám znovu správným směrem. Dosavadní apatie se vytrácí, místo toho se těším na to, co mám před sebou.

Pro jistotu dodávám, vše výše uvedené se týká zejména mého podnikání. Nesouvisí to nijak s mým osobním životem. Tam je podle mě vše v pořádku, nepotřebu je to žádné razantní změny.

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *