Tak dlouho, … až se ucho utrhne

Taky to (předpokládám) znáte, … něco se vám nelíbí, stále ale odkládáte to řešit. Třeba proto, že to nemusí být zase až tak důležitý. Pak se ale může něco stát, poznáte že už to dál nejde, že je nutné s tím něco udělat. A začnete to řešit. Najednou se divíte, že jste se do toho nepustili už dříve. Náprava je snadná, jen se to stále odkládalo.

Trochu odbočím. Plno lidí nadává na svou banku, jaké má nevýhodné poplatky. K jiné bance ale odejít nechtějí. Nebo připojení k internetu, taky si myslíte, že jinde byste to měli bez problémů. A co třeba telefonní oplatky, má je jiný operátor výhodnější? Takových otázek může být plno. Provozovatelé takových služeb však počítají s tím, že lidé nemají rádi změny. Ano, nadávají, nechávají však stále vše při starém. Nemají odvahu sebrat se a jít jinam. Nemají odvahu něco změnit. Raději nadávají jak je vše špatně, snášejí to bez toho aby udělali změnu. Jsem taky takový. Vy snad ne?

Už delší dobu mám různé problémy s kanceláří, ve které podnikám. Stále jsem to omlouval, že jinak to vlastně nejde, že některé ty nevýhody může být za jiných situací i přednost. Jinak řečeno, vyhýbal jsem se ráznému řešení. Tak dlouho, … až se ucho utrhlo. Najednou jsem si řekl DOST a začal to řešit. Jsou s tím starosti a nepříjemnosti, výsledkem ale bude změna. Možná to byl jen takový rychlý impuls, co mě navedl k myšlence přestěhovat se jinam. Začal jsem najednou jednat a hledat možnosti jak vše zorganizovat. Najednou mi vadilo vše, co s tím souviselo, co jsem až dosud přehlížel. Začal jsem se těšit na to, že to bude jinak. Bylo přede mnou něco nového

Pokud se to povede, bude to pro mě možnost dělat některé jinak. Dostanu se za zaběhlých stereotipů. Určitě mi to přinese nové možnosti, které jsem až dosud přehlížel. Je to pro mě nová výzva. Potřeboval jsem to už dlouho.

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *