Začátek RESTARTu, přestěhoval jsem se

Necelý týden od myšlenky na změnu kanceláře je plno věcí jinak. Vše mělo dosti rychlý spád. V pondělí jsem se začal zajímat, jestli by byla nějaká pro mě vhodnější kancelář volná. Kladný výsledek jsem se dozvěděl ve středu. Stěhovat jsem se chtěl hned v sobotu.

Nová kancelář je jen kousek od té původní. Nemám potřebu stěhovat se na jinou adresu. Chci opravdu jen novou kancelář. Stěhoval jsem se z větší kanceláře do menší. Najednou vidím, kolik zbytečností kolem sebe mám. Lidé se vyznačují na rozdíl od zvířat tím, že hromadí kolem sebe spoustu zbytečností. Je jim líto zbavit se všeho zbytečného a nepotřebného. Přesněji, že kolem sebe lidé takové věci hromadí.


Doslova vše co jsem měl v původní kanceláři, mi muselo projít rukama. Rozhodnout se, čeho z toho se zbavit, co ponechat. Jsem ale typický člověk, toho na zbavení se zase až tak moc nebylo. Nebo jsem si to nechtěl přiznat. Výhodu to mělo v tom, že jsem našel plno věcí, které jsem už delší dobu postrádal. Nevýhoda naopak nastala tím, že vše je nyní na jiném místě, já vlastně často ani pořádně nevím kde.

Při stěhování mám možnost se nad obsahem své kanceláře důkladně zamyslet. Ne jen nad tím jestli to vše, co mě obklopuje, nutně potřebuji. Dumám spíše nad tím jestli, to podnikání ke které konkrétní předmět sloužil, chci vlastně ještě dále provozovat. Jak jsem psal dříve, beru to stěhování jako restart. Zamýšlím se proto nad tím vším šířeji. Pro mě ro není jen stěhování, pro mě je to začátek něčeho nového.

To stěhování dalo dost zabrat. Odstěhovat pár knížek je v pohodě. Ale co když je jich více? Navíc k tomu počítače, tiskárny a další vybavení. Samozřejmě včetně skříní, kde je to vše uloženo. A já na to byl sám. Naštěstí už vím, jak se dá přestěhovat skříň jinam, když mi u toho nikdo nepomáhá.

Bylo by to snadné udělat restart jen přestěhováním kanceláře. Já ale vám, tohle je jen začátek. Ještě je nutné realizovat plno dalších kroků. Čeká mě například také důkladná revize všech mých webů. Napadá mě, nemám i tam něco zbytečného? Není nutné i tam uklidit? A co všechny mé podnikatelské aktivity? Cítím, že mám neustále plno nápadů, jsem schopen rozjet plno věcí. Kriticky si přiznávám, málo z toho dotáhnu až do konce. Jaký restart tohle potřebuje?

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *