David Kirš: podvodník, nebo vizionář?

Hodně dlouho jsem uvažoval, jestli se mám k něčemu veřejně přiznat. Je možné, že podobně uvažují lidé, jejichž názor je v rozporu s názorem většiny. Obávají se odmítavých reakcí lidí, kteří je znají, kteří to nedokáží správně pochopit. Taky jsem váhal nad tím, jestli mám přiznat můj cíl stát se díky internetovému podnikání milionářem. Pak mi došlo, že mě vlastně nemusí zajímat, když se to někomu nelíbí (viz můj předchozí text s Aprílovým předsevzetím). To ale není jediná věc, která se nemusí mým známým líbit. Mám ještě jednu, obávám se, že bude pro jejich chápání ještě horší.

[contentblock id=3]
Jak už jsem napsal, už dlouhé roky jsem studoval na internetu nové možnosti online podnikání. Nemyslím tím různé pochybné klikačky, zobrazování reklamy a podobně (to je u nás běžné). Myslím tím spíše zcela jiný pohled na online marketing a prodej infoproduktů. Takových informací je na COM webech plno, u nás jako by to bylo tabu, nikde nic. Dalo by se říct, jakoby to u nás bylo něco takového nepřijatelné a nemyslitelné. Cítil jsem ale, že tohle je blízká budoucnost, že tohle se brzy dostane i k nám. Chtěl jsem na to být připravený, studoval jsem proto vše možné a počítal s tím, že vhodná doba jednou nastane.

Trvalo to dlouho. Chápu, mentalita Američanů je naprosto jiná, než naše. My stále ještě žijeme jako celek vnitřně v komunismu. Počítáme stále s tím, že dostaneme vše zdarma, že se nemusíme o nic starat. A když se má někdo jiný dobře, tak to si určitě někde nakradnul, u nás přece není možné legálně zbohatnout. Málokdo se u nás zajímá o finance, lidé tu jsou schopni si spočítat maximálně výplatu (spíše sociální dávky). Pokud se u nás někdo snaží přijít k penězům jinak než tvrdou fyzickou dřinou, bývá často označován za podvodníka. A to i tehdy, když svou činností pomáhá druhým. Jsme docela divný národ.

Nějaké znalosti o infopodnikání a online marketingu jsem měl tedy z internetu nastudovány. Dalo to s mou neznalostí angličtiny docela zabrat to vše nějak přelouskat a spojit si to v nějaký rozumný celek. Největší problém ale byl aplikovat to na naše podmínky právní a mentalitu lidí u nás. Proto jsem tak dlouhé roky stagnoval a nehnul se z místa. Chybělo mi nějaké nakopnutí správným směrem, co a jak dělat.

Nějakou náhodou (opravdu už nevím kde a jak) jsem se dozvěděl o Davidovi Kiršovi. Ano, i já jsem ten, co takovým lidem nevěří. Kirš dlouze povídá, má vše dokonale připraveno aby co nejvíce lidí „zblbnul“ a ovlivnil. Působí na lidi ne praktickými argumenty, působí na ně značně psychologicky. Na druhou stranu, v pozadí toho všeho tam vidím plno pravdivých faktů. Stačí je jen vzít a dále využít. Záleží na každém, jak si to vše srovná a zda dokáže vše po(vy)užít ve svůj prospěch.

Ano, i já našel plno věcí, které my na Kiršovi vadily (a stále vadí). Dokonce mám dojem, že ne ve všem mluví pravdu. Což ostatně i on sám přiznal, například že zpočátku za něj vystupovala vymyšlená osoba. Takhle že se buduje důvěra? A co veřejné sliby, že … (něco)? To také občas pokulhává, to se taky ví. A třeba, už jen to jméno, David Kirš, to je přece jasné jméno pro vůdce sekty. Teda, mě tak docela zní (něco jako Hare Kršna).

Ano, ty řeči na zdarma shlédnutelných videích připomínají letadlo a MLM. Školení na multilevel, kde dostanete po krátkém emotivním výkladu zákeřnou otázku: „Dává vám to smysl?“. Některým lidem to smysl dává, protože v tom okamžiku prostě nemají k dispozici plno dalších informací, co se toho týkají. Nebo informace o bonusech za závratné částky, které jen nyní dostanete zdarma. Samozřejmě, pokud se rozhodnete hned teď (během několika dnů). Bonus v hodnotě 200 tisíc korun, kolik stála vstupenka na několikadenní akci, vy však v takové „hodnotě“ dostanete jen dvouhodinové povídání o té akci. Dává vám to smysl?

Ano, přes to všechno výše uvedené a plný pochybností jsem Kiršovi podlehnul. V té spoustě informací uvádí totiž i ty, které dávají smysl i mě. Nové informace, které si spojím s mými už známými skutečnostmi. Poznávám, že jsem právě narazil na spojovací článek ke všemu tomu, co jsem měl jen mlhavě roztříštěno na mnoho neslučitelných částí. Předpokládám, že právě to celkové spojení mě dokáže posunout zase někam dál. Tak proto jsem Kiršovi podlehnul (podrobnosti později).

Ano, tento text může působit na každého zcela jinak. Nemíním tím nikoho přesvědčovat. Já jen chtěl napsat proč, a jak jsem se přes mnohá PROTI rozhodl. Našel jsem holt taky nějaká ta PRO a poznal, že výsledek je ANO.

Mohlo by vás také zajímat:

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *