Email Academy Premium: Jak posílat emaily

Už několikrát jsem to psal o kurzech, které pořádá David Kirš. Vše propaguje pokaždé velmi propracovaným stylem pomocí virální kampaně. Dokáže zblbnout lidi, že ti jej sami rádi propagují a nabízí. Snad i proto má nejen své příznivce, ale i mnohé odpůrce. Opravdu těžko rozhodovat, zda takhle propagovat své služby. Jak je ale vidět, rozhodně to funguje. A možná i proto to těm odpůrcům tak vadí, snad je to štve že sami nejsou tak dobří.

[contentblock id=3]
Začátek propagační kampaně tvoří několik videí, které jsou dostupné zdarma po registraci. Každých několik dnů jedno video. Videa přitom nepropagují jen nabízenou službu, spíše se obecně zabývají podnikáním a technikami, jak dosáhnou v podnikání úspěchu. Vše do sebe dokonale zapadá. Každé slovo má svůj význam. Cílem je získat důvěru, že právě tohle jsou ty nejdůležitější informace, bez kterých není možné podnikat.

A co se ro vlastně nabízí? Zjednodušeně, je to kurz, který seznamuje s tím jak posílat správně emaily. Myslíte si, že to není žádný problém? Pokud je to pár mejlů, je vše v pohodě. Horší to ale je, pokud potřebujete rozeslat tisíce mejlů svým zákazníkům. Už třeba proto, že se dbá na to, aby to nebyl žádný spam. Aby to byly vše vyžádané maily. Aby to byly maily, na které budou zákazníci reagovat. Aby to byly maily, které vám přinesou zisk. A to je už hodně velké umění.

Čtvrté video, které je stále zdarma, je prodejní. Kupodivu, o prodeji se tam ale vůbec nejedná. Jste zavaleni spoustou argumentů, proč je pro vás kurz tak důležitý. Normálně byste čekali, že vám bude nabídnuta objednávka, kde je možné si kurz objednat. Zde nic takového nenajdete. Místo toho je vám nabídnuto kliknutí na tlačítko „Získat přístup“. Vy přece nechcete nic objednávat, vy přece chcete někam (sami) vstoupit. Vidíte ten rozdíl? Co si o tom myslíte?

Co se vlastně nabízí? Zdánlivě, je toho opravdu hodně. Samozřejmě především samotný kurz. V něm se vlastně máte možnost naučit částečně výše uvedené strategie, jak podobné reklamní kampaně spustit. Vše kolem emailů bude důkladně vysvětleno. Dostanete podrobnou strategii, jak co nejlépe působit svými mejly na zákazníka. Budete také seznámeni, jak budovat databázi zákazníků. Naučíte se, jaké nástroje použít nejen na hromadné rozesílání mejlů, ale také jak vše co nejvíce zautomatizovat.

Kromě kurzu dostanete i plno bonusů, samozřejmě jak už to bývá, zcela zdarma. Těžko přitom hodnotit, zda uváděná cena je reálná, když se uvedený bonus nikde samostatně za tu cenu neprodává. Jak se vám to líbí? Nemíním zde přitom pitvat a hodnotit, zda je uváděná cena (bez odečtení ceny bonusů) opravdu odpovídající. Když ale vezmu cenu výslednou za vše, co za ni dostanu, myslím si, že cena je odpovídající očekávanému přínosu. Jen mi tam (a určitě ne jen mě) vadí těch spoustu zbytečných řečí, které mají za úkol ovlivnit člověka, aby kurz koupil. Přemýšlím přitom nad tím, kolik zákazníků by bylo, kdyby se vše nabízelo bez tohoto ovlivňování. Možné ale je, že i toto je cíl, získat tak zákazníky, kterým uvedené prodejní praktiky nevadí.

Mám ke stylu prodeje kurzu Email Academy Premium značné výhrady. Přesto ale chápu, že v dnešní době je nutné dělat to jinak, než donedávna. Navíc, jak už jsem napsal, výsledná a konečná cena podle mě odpovídá hodnotě, kterou zákazník dostane. Takže kdo si myslí, že jsem se nechal zblbnout Kiršem, je na omylu. Lidé, kteří s cenou nesouhlasí, prostě jen nejsou schopni znalosti, které by mohli dostat využít pro svůj prospěch.

Další důvod, proč se mi kupodivu i přes výše uvedené výhrady nakonec líbila nabídka Email Academy Premium je možnost dokoupení platformy internetových aplikací na správy emailů a zákazníků. Doplňují je aplikace na vystavování faktur s možností platební brány. To vše doplňuje affiliate aplikace na partnerský prodej produktů. Jednotlivá cena všech těchto aplikací je v součtu rozhodně pro většinu absolutně nepřijatelná. Obávám se jen toho, že takto nasazené ceny jsou záměrně vysoké. Protože, když je nabídnuta 90 procentní sleva (desetina ceny), na to už plno lidí přistoupí. Například proto i já uvedené aplikace za desetinovou cenu koupil.

Balík uvedených aplikací je pro internetové podnikání moc důležitý. Je samozřejmě možné to obejít, navrhnout a naprogramovat si vlastní řešení. Nebo je možné využít free aplikací s podobnou funkcí. Jenže takové řešení by zabralo plno času vše zprovoznit. Rád jsem proto využil možnosti získat vše bez problémů. Místo nutnosti řešení způsobu prodeje budu mít čas na vývoj lepšího produktu.

Jak jsem už napsal, mám ke stylu prezentace Davia Kirše velké výhrady. Nezamlouvá se mi, jak se snaží působit na zákazníky. Nemám rád, když se snaží někdo působit na někoho jiného psychologicky a nenápadně mu tak vnucovat svůj názor. Přesto jsem do kurzu Email Academy Premium po zhodnocení všech hledisek vstoupil. Ostatně, rozhodně nebude špatné naučit se některé Kiršovy prodejní triky. Výhodou bude určitě i možnost kontaktu s lidmi, kteří využívají techniky uvedené v kurzu. Pro mě osobně tam je i další závažný důvod (Nakopávač Pavla Říhy). O tom ale zase až někdy jindy.

Mohlo by vás také zajímat:

The Author

Petr Ozogán

2 komentáře

Add a Comment
  1. Blanka Průšová

    S vaším názorem na pana Kirše souhlasím. Od července zahajuje nový kurz, jen už teď chce víc peněz. Za kurz s DPH téměř 12 000 a za produkt 15 000 na rok. Pak se cena mění.

    1. Ano, vím o tom. Pokud ale vím, letos bude obsah mnohem hudnější, tak snad ta cena odpovídá. Každý si ale musí zvážit, jestli se mu to vyplatí, jestli je schopen to vše zavést do praxe. Pokud vím, letos je ale součástí kurzu 60 denní výzva,kde se bude plnit každý den nějaký zadaný úkol, na konci pak bude kompletně nastaveý web na email marketing. Absolvoval jsem Email Academy v roce 2013, jsem už ale v EA i letos. Ten rozdíl je tam v obsahu opravdu razantní.

      Ty aplikace, možná se zdají být drahé, je to ale výrobní nástroj. Za ten se přece platí. Neviděl bych to až tak špatně. Je možné si něco takového zprovoznit skoro zdarma (rozhodně za menší cenu), tam by ale nebyl už takový komfort. Stejně, jako je rozdíl jezdit trabantem, nebo mercedesem. Znovu platí, ať to kupuje jen ten, kdo to dokáže opravdu využít. Pokud by snad chtěl někdo koupit, mohl bych zajistit zajímavý bonus ve formě zprovoznění webu a dohledu nad zavedením aplikací do praxe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *