Kiršovo Milionové impérium

Jak se říká, špatné zprávy nebývají osamocené, často přichází v sériích. Dvě takové špatné zprávy, kterými si můžu u některých nejen svých známých pohoršit, jsem tu už napsal. Takže zbývá už jen ta třetí, ať už to stojí za to, ať je neštěstí dokonáno.

Takže první špatná zpráva zněla, že obnovuji s novými silami snažení vydělat za jeden rok podnikáním na internetu milion korun. Může tohle napadnout někoho normálního?

Druhá zpráva byla, že jsem si zaplatil kurz Email Academy. Tak to je přece „letadlo“, ze kterého přece může zbohatnout jedině David Kirš. Všichni ostatní brzy zapláčou nad tím, jak se dali napálit.

Tak co je ta třetí špatná zpráva? Varuji, komu se nelíbily ty dvě předchozí a myslí si něco špatného o mé inteligenci, ať to dál už raději ani nečte. Udělá rozhodně lépe, když na mě raději zapomene, a přesune se na internetu například na nějaký server s pohádkami pro děti. Protože tady u mě žádnou pohádku o tom jak je vše snadné a jednoduché rozhodně nenajde. Tady je to o životě, kde je nutné dělat občas i pro někoho jiného nesmyslné věci.

[contentblock id=3]
Je tu snad ještě někdo, komu se nelíbí, co dělám? Na odchod je už pozdě, dozví se tady totiž o mě ještě něco horšího. Nejhorší je prý totiž opakovaná chyba. Ano, jednu z těch výše uvedených „chyb“ jsem totiž už dříve udělal. Vlastně obě dvě. Vydělat peníze na internetu se snažím opakovaně už delší dobu, dokonce i od Kirše jsem si před tím už něco koupil. Tak to je ta třetí „špatná“ zpráva.

Poprvé jsem se setkal se jménem David Kirš někdy v srpnu minulý rok. Měl jsem za sebou měsíční putování krajinou, kdy jsem za jeden měsíc nachodil víc než tisíc kilometrů. Potkával jsem při tom plno zajímavých lidí a měl možnost sám dumat nad svým životem. Setkal jsem se například i s lidmi, co věří v to, že kolem nás jsou andělé, co nám pomáhají. Při té své cestě jsem měl možnost nad tím v klidu dumat. A pochopil jsem, že na tom něco může být. Podle mě je to ale spíše sledování a využívání spousty drobných maličkostí, co se dějí kolem nás. Vysledovat, že na něco jsme upozorňováni, že máme jít nějakým směrem. Plno lidí tohle přehlíží. Kdo si toho ale všimne, a dokáže těch zdánlivých maličkostí využít, může to jeho život zásadně ovlivnit.

S výše uvedeným poznatkem všímat si všeho co mě v životě potká, jsem někde viděl informace o Kiršově Milionovém impériu. Je to kurz, kde David Kirš učí lidi tvořit infoprodukty, které je možné následně dále prodávat. Samozřejmě jsem to v první fázi odmítl. Ano, cítil jsem tam díky tomu, jakým stylem to bylo vše prezentováno značnou nedůvěru. Pak jsem si ale uvědomil, že právě tohle je to samé co nabízí v angličtině Brendon Burchard v produktu Total Product Blueprint. Měl jsem možnost se s tímto kurzem detailně seznámit, bez znalosti angličtiny mi to bylo na nic. Cítil jsem ale, že právě tam jsou ty informace co hledám.

Samozřejmě, David Kirš produkt Total Product Blueprint neokopíroval, dal tam plno svých myšlenek a poznatků odjinud. Když jsem sledoval úvodní videa zdarma, už při tom mi došlo plno věcí. Poznal jsem, že i když jsem měl z internetu k dispozici plno různých informací z mnoha podobných zahraničních produktů, nedokázal jsem je správně vyhodnotit a byl jsem stále pozadu za aktuálními trendy. Nyní bych mohl mít vše česky, s poznatky aplikovanými na naše prostředí. Počítal jsem s tím, že dostanu vše co potřebuji k tomu co jsem už dlouhou dobu chystal. Nesouhlasil jsem sice s tím, jak to David Kirš prezentuje, přesto jsem kurz zaplatil. To nežádoucí se dá přece odfiltrovat.

Kurz trval několik týdnů. Každý týden byly k dispozici dvě videa plných informací. Rozhodně jsem ale nepatřil k těm, co se dokázali vzrušit už jen tím, že se jim Kirš ukázal na obrazovce. Snad proto, že plno věcí jsem už znal, díval jsem se na vše bez takových zbytečných oslavných emocí. Dokonce jsem si dovolil tam v diskuzi občas i nemístně rejpnout do něčeho, co se mi nelíbilo. Musím ale uznat, že jako celek působil kurz velmi kompaktně a dával určitě velkou spoustu zajímavých informací a návodů k přemýšlení.

Zajímavé bylo také sledovat lidi, kteří se na kurzu sešli. Občas jsem měl až dojem, že tam je plno fanatiků na duchovno, kteří však těžce vnímají skutečnou realitu. Takoví byli nejaktivnější. Obávám se ale, že kurz jako takový je sice v mnohém duševně obohatí, jeho hlavní potenciál však přesto nedokáží využít. Přesněji, že pro takové lidi byly nejdůležitější ty občas značně přemotivované pasáže, naopak že následně nedokáží využít ty praktické rady jak vybudovat své milionové impérium díky tvorbě infoproduktů. Navíc jsem měl až takový dojem, že díky těmto duchovním lidem se celá debat akolem milionového impéria dostával až někam daleko mimo. Zajímavé bylo také sledovat, jak debaty a diskuse postupně slábly, když lidé postupně odpadávali, protože zřejmě už nedokázali vše náležitě zavést do praxe.

Přes výše uvedené, hodnotím nakonec kurz jako odpovídající jeho ceně. Rozhodně ne desetinásobku, jak se občas při takových příležitostech občas nadneseně uvádí. A to i přesto, že jsem se nakonec nedozvěděl vše, co jsem očekával. Hlavně ty konečné zkušenosti, jak vše zprovoznit na internetu. Místo toho mi byly nabídnuty další placené produkty. Což jsem považoval za naprosto nepřijatelné, raději jsem chtěl jít proto vlastbí cestou a sám si takové produkty nalézt, případně pak dál lidem doporučovat.

Když tak nad tím dumám, na internetu je plno lidí, co nadávají na Davida Kirše. Škoda jen, že tam už není uvedeno, jak jsou na tom tihle lidé například z finančního hlediska. Předpokládám, většina z nich nadává i na to, jak se mají špatně. Možná právě ale obecně, to odmítání nových myšlenek a názorů může za to, že jsou tam, kde jsou. Podle mě je nutné, aby kdokoliv sledoval co se kolem něj děje. Aby bez ohledu na to, že není podnikatel, se snažil něco ve svém životě změnit. Nebrat ten život jen tak jak plyne. Stačí se přece dívat se na věci kolem sebe nějak jinak. Připustit, že má Kirš v něčem pravdu. Stejně jako jsem to udělal po zvážení různých argumentů já.

Na internetu je možné snadno dohledat plno dalších názorů na Milionové impérium. Původně jsem chtěl některé takové zajímavé odkazy zveřejnit. Nechám to nakonec, ať si každý najde vše sám. Jsou to totiž názory kladné, i odmítavé. Kterým z nich dát přednost, který z nich tu mám zdůraznit? Já se snažil napsat svůj názor z pozice věčného pochybovače, který však snad dokáže uznat případné kladné vlastnosti. Mám dojem, že David Kirš by s mým názorem nebyl moc spokojený, asetrivně a bez velkých emocí by ale dokázal jako profesionál zareagovat a odvést kritiku jiným směrem.

Ano, občas sem napíšu něco tak, abych ostatní vyprovokoval. Jsou to totiž věci, na které může mít každý jiný názor. Já ten svůj píšu sem. Chápu ale, že ne každý s ním může souhlasit. Zkuste se proto odpůrci nad tím zamyslet. Nemohlo by se stát, že se změnou názoru by se u vás mohlo změnit i něco jiného? U mě to tak je, u mě to tak funguje. Taky dlouho nějakou myšlenku odmítám. A když ji přijmu, změní se pak u mě po nějaké době i další věci, které s tím zdánlivě nesouvisí. Možná si někteří říkáte, že jsem už totálně zblbnul. Tohle ale platí obecně pro vše, ne jen pro to co sem píšu.

Mohlo by vás také zajímat:

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *