Neštvi se za někým, kdo je mnohem lepší

Můj poznatek ze včerejšího dne. Neštvi se za někým, kdo je mnohem lepší, než jsi ty sám. Stejně ho nedostihneš, jen se u toho zbytečně zničíš. Hlavně ale, chcípneš mnohem dříve než on. Bez ohledu na to, že se do cíle stejně někdo nedostane.

Včera jsem byl na zajímavé akci. Jmenuje se „Den cesty“. Cílem je dostat se za jeden den (24 hodin) po stanovené trase pěšky a během co nejdál. Trasa je přitom dlouhá 165 kilometrů a vede z Poděbrad až do Děčína. Délka trasy je hodně zajímavé číslo. Je to vzdálenost, kterou by teoreticky mohl někdo zvládnout. Jenže bude proti němu terén, únava, noc, a třeba taky počasí. Osobně mám zkušenosti na podobných trasách dlouhých 100 (uběhnul jsem za 12 hodin) až 120 kilometrů (došel jsem za 26 hodin). Jak jsem už napsal, 165 kilometrů je zajímavá vzdálenost. Určitě se najde hodně lidí, co si myslí, že by to mohli zvládnout. Patřil jsem mezi ně. Chtěl jsem bojovat a rvát se s tím, … vše ale dopadlo naprosto jinak.

Nemá cenu popisovat tady průběh akce. Mě se tam totiž potvrdilo něco mnohem důležitějšího. Stejně jako ve sportu, tak i v podnikání je velmi těžké dohnat někoho kdo je mnohem lepší. Možná by se to povedlo. Má to ale cenu? Má nýt tohle ten hlavní cíl? Ve sportu možná ano, v podnikání ale dost těžko.

DODATEK (05/05/2013):
Ta osoba na fotce, to jsem já o týden později na další akci. Tentokrát jsem si dal jen 50 kilometrů na Lužické padesátce. Baví mě se takhle ničit. Je to bezva tréning překonávání překážek nejen fyzických, často ale i duševních. Rád zkouším, co ještě vydržím. Myslím si ale, že stále ještě dokážu poznat co je už nereálné. Škoda jen, že v tomhle to poznám pokaždé snadněji, než v podnikání. Ve sportu to totiž často „bolí“ už během akce, v podnikání to ale „bolí“ většinou až po špatné akci.

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *