Aprílové předsevzetí: Milionářem za rok?

Plno lidí si dává na nový rok nesmyslná předsevzetí. Často jim ale nevydrží ani do tří králů. Jen si pak nadávají, jak slabou mají vůli, pevně však rozhodnutí že za rok to toho jdou určitě zase znovu, že tentokrát už určitě vydrží. Málokoho napadne, dát si předsevzetí například na velikonoce. Mě to napadlo. A kdyby to snad nevyšlo? Klidně můžu říct, že to vše byl jen apríl. Stejně, když se snad někomu mé předsevzetí nebude z žádného důvodu líbit.

Takže, o co jde? Už dlouhou dobu se ve všem různě plácám, nějak se mi přitom nedaří dotáhnout to do nějakého rozumného stavu. Trvá to už nějaké roky. Cítím, že se nedokážu soustředit na to nejpodstatnější. Přitom si myslím, že to správnou cestu znám. Jenže já mám na ní plno zbytečných odboček, které nikam nevedou. Taky se snažím toho dělat hodně najednou, nic z toho ale nedokážu dotáhnout až do konce.

V současné době jsem se dostal díky různým okolnostem do zajímavé situace. Pár důležitých věcí se u mě změnilo. Něco z toho je přitom zcela zásadního, už i kvůli tomu budu muset své další aktivity přepracovat. Jak jsem už napsal, chci provést ve svém podnikání RESTART.

Podnikám už přes dvacet let. Za tu dobu jsem si prožil při tom dobré i velmi špatné chvíle. Někdy se mi dařilo více, někdy zase méně. Za tu dobu jsem si nikdy nepřipustil, že bych mohl někdy přestat s podnikáním, že bych mohl skončit jako řadový zaměstnanec. Vždy jsem měl před sebou nějakou ideu, co a jak je možné dělat. Baví mě vyhledávat nové možnosti. Internet je plný takových příležitostí. Je nutné je jen najít a využít.

Můj DenikMilionare.cz vznikl ve snaze využít k podnikání možnosti, které přináší internet. Už několik roků sleduji (stále ještě většinou zahraniční weby), které se tímto zabývají. Nemyslím tím jen klasické podnikání. Jde mi spíše o modernější postupy možnosti dlouhodobých pasívních příjmů. O tom se dnes u nás stále ještě moc neví. Pokud ano, jsou takoví „vizionáři“ často označováni za podvodníky. Snad i proto jsem to dosud v této oblasti daleko nedotáhnul. Obával jsem se, že bych mohl být takto označován i já. Proto jsem tak dlouho stagnoval. Bál jsem se toho, co na to ostatní řeknou. Teď ale vidím, plno věcí se už mění, je proto na čase to vše již spustit.

Titul tohoto webu nese označení „Deník (budoucího) milionáře“. Moc důležité je to prostřední slovo BUDOUCÍHO uvedeného v závorkách. Milionářem jsem už díky podnikání byl, díky různým vlivům a zejména vlastním chybám už ale nejsem. Nevzdávám to a věřím, že je to znovu možné. Hledám různé možnosti a příležitosti, jak toho znovu dosáhnout.

V podtitulu webu je také  uvedeno „Je možné se stát milionářem za rok?“ Určitě je to otázka, která zajímá plno lidí. Mě taky, proto jsem to už kdysi zkoušel. Přiznávám, nepovedlo se mi to. Teda pokud nepočítám ten první milión na začátku mého podnikání (kdy jsem pak zase zkrachoval). Teď už vím, chybělo mi něco důležitého. Bylo toho vlastně více, co jsem pokazil. Tak do toho jdu znovu. Zznovu a znovu, … a znovu, … jednou tam určitě dojdu!

Předpokládám, že vás zajímá, jak chci milionového příjmu dosáhnout. Nějakou docela reálnou představu o tom mám. Ta představa se čím dál více konkretizuje a začíná nabývat konkrétnější podoby. Pokud to někoho zajímá, stačí tu číst, co tu budu postupně psát, skládat si jednotlivé detaily k sobě, zbytek si domyslet.

Myslím si ale, že důležitější než to jak toho chci dosáhnout je ujasnění si, kudy ta cesta nevede. Za ty roky jsem toho už zkoušel dost. A vím, že jsem při tom udělal plno blbostí. Že jsem se často jen flákal a zbytečně fantazíroval co a jak by bylo možné dělat. Načerpal jsem při tom sice plno teoretických znalostí, chybělo ale jejich zavedení do praxe. Mým cílem proto bude aplikovat to vše již v praxi. Takže spustit už ten RESTART s nastavením jiných výchozích hodnot.

Jak už bylo uvedeno, je tohle moje „Aprílové předsevzetí“. Myslete si o tom, co chcete. Je přece apríl, v ten den se nedá věřit ničemu, ani seriózním novinám.

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *