Přepadli mě živnostníci

Jen pár dnů po tom co jsem se přestěhoval do jiné kanceláře, měl jsem málem problém s kontrolou z živnostenského úřadu. Jako každý podnikatel totiž musím dodržovat plno zákonů a předpisů. Tak si to došli ke mně zkontrolovat, jak moc jsem poslušný.

Kontrola se mi předem nijak neohlásila. Vlastně jsem se jim dokonce já sám nahlásil že mají jít ke mě. Procházel jsem totiž opravdu jen velkou náhodou kolem své původní kanceláře, kde už není ani nikde mé jméno uvedeno. Přesto vidím dvě ženský co tam buší na dveře. Projdu nevšímavě kolem, pak mi to ale dojde, nehledají třeba zrovna mě? Tak se zeptám, na koho že to buší, tam že už nikdo není. Překvapení to bylo veliké, rozhodně nijak příjemné. Zavedl jsem je do nového kanclu, myslel jsem si že zkontrolují že mám správně označenou provozovnu a že hned zase půjdou. Mám tam v kanceláři stále ještě velký binec, skoro si ani neměly kam sednout, kam rozložit ty svý papíry. Trvalo to nakonec skoro hodinu, smích mě postupně čím dál více tuhnul. Došlo mi, že to myslí s tou kontrolou vážně. Začal jsem si dávat bacha, co jim říkám, abych snad něco zbytečně nevykecal, co by se jim třeba nemuselo líbit.

Skončilo to v pohodě, nic co by bylo závažné a protizákonné u mě nenašli. Přesto mám z toho takový divný nevysvětlitelný pocit. Možná, kdybych byl zločinec a podvodník, třeba bych pak měl z takového výsledku větší radost. Mě jen potvrdili, že je vše v pořádku.

The Author

Petr Ozogán

3 komentáře

Add a Comment
  1. Přepadli vás živnostníci? Snad živnosťáci, ne? Jak k tomu ti podnikatelé=živnostníci příjdou?
    myslím si, že můj mail a jméno je irelevantní 😉

  2. aha…takže schválení se pravděpodobně nebude konat – no nic, tak si tu hloupost s přepadávajícími živnostníky alespoň opravte 🙂

  3. Ano, možná by to mohlo být napsáno trochu jinak. Celé je to ale myšeno samozřejmě jako nadsázka, proto jsem to napsal takto odlehčeně. Rozhodně to na výsledek nemá vliv, každý naprostě přesně ví o koho se jedná. Takže oprava nebude.

    Komentáře se schvalují administrátorsky, nesedím u počítače pořád. Toto je naprosto běžné. Nevidím nic špatného na tom, že se koment schválí až za půl hodiny. Díky ale za názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *