Velikonoční vajíčko od Wedosu

Za velikonoční vajíčko se často označuje místo v programu, které se ukáže jen po určité akci. Výsledkem bývá různé humorné oznámení, hra, nebo jiná informace. Velikonoční vajíčka vkládají do programů často vývojáři navíc, aby se tak odreagovali od jinak náročné práce. Jedno takové zajímavé a skryté velikonoční vajíčko včera na velikonoce vypustil Wedos (významný provozoval webhostingu).

Wedos je mladá a dynamická firma, snažící se získat nové zákazníky. Má velmi zajímavý styl jednání se svými zákazníky. Snad i proto se mi líbí a v současné době mám již všechny své weby pod jejich správou.

Své zákazníky láká Wedos mnoho slevovými akcemi k různým příležitostem. Můžete je očekávat u příležitostí různých sportovních výsledků. Zajímavou akcí také byly slevy v době prezidentských voleb, kdy byla velikost slevy dána výsledkem. Kolik procent hlasů získal vítězný kandidát, takovou slevu mohli dostat zákazníci Wedosu na nové služby. Čekal jsem proto, jakou slevu nachystá Wedos na velikonoce. Přiznám se, překvapili, a to hodně!

Nastaly velikonoce, žádnou slevu ale Wedos neohlásil. Čekal jsem běžných 20 až 30 procent. Místo toho bylo jen oznámeno, že se u Wedosu prohání v místnosti s počítači velikonoční zajíčci. Vše si mohl kdokoliv prohlédnout na webkameře. Čekal jsem nějaký chyták, Wedos už trochu znám. A taky že jo. Stačilo si kliknout na odkaze aktuálního záznamu webkamery se zajíčky kousek zpět, tam se náhle velikonoční Wedos vajíčko ukázalo:

Nepotěšilo by vás to? Mě teda jo. Něco jsem měl v plánu, tak jsem tentokrát docela vysoké slevy rád využil. Nejde však jen o tu slevu, více se mi líbí, jak Wedos rozjel své podnikání. Ano, musela tam být velká počáteční investice, nejvíce si však podle mě získal Wedos svým přístupem k zákazníkům. Další informace jak Wedos budoval své datacentrum najdete ZDE, pokud byste chtěli být (stejně jako já) jejich zákazníky, naleznete specifikaci jejich služeb ZDE.

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *