Co vše lze uskutečnit za 21 dnů?

Dalo by se říct, že tři týdny je v životě člověka moc krátká doba. Někdy je ale možné za tu doby stihnout plno věcí. Nejdůležitější ale je, že za 21 dnů se dá změnit lidské chování a návyky. Je to obecně známý princip, pokud se na něco soustředíte 21 dnů, za tu dobu si na to zvyknete a stane se to pro vás naprosto samozřejmé. Já samozřejmě tohle vím už dávno, delší dobou jsem ale měl spíše dojem, že to nějak nemaká. Už delší dobu jsem se cítil být vším značně znavený, nedokázal jsem se na nic soustředit. Myslel jsem si, že je to nějaké akutní a dlouhodobé přepracování, vyhoření, skoro až ztráta schpností vůbec něco rozumného dělat. Dnes to bylo přesně 21 dnů, co jsem se do něčeho znovu intenzívně pustil. Dnes jsem moc překvapený, co vše se za tu dobu stihlo, co vše se událo. Akcelerátor byl spuštěn!

Začalo to přípravami na Miliónové impérium živě. Chtěl jsem během týdne připravit nějakou svou prezentaci, abych tam mohl navázat nějaké kontakty se zajímavými lidmi. Na to ale byla krátká doba, nakonec jsem stihl jen vytisknout vizitky. Podařilo se mi ale současně oživit tento web a doplnit jej poznámkami, které jsem si psal někam jinam, nebyly do té doby publikovány.

Pro mě byl dosti silný zážitek návštěva Brněnského výstaviště. Ne proto, že jsem tam byl na akci MIO živě. Bylo to proto, že jsem se dostal znovu na místa, kde jsem už dlouhé roky dříve zažíval úspěch firmy. Vzpomínal jsem na několik Invexů (výstavy výpočetní techniky a software), kde jsem nabízel lidem své programy na vedení podnikatelské agendy. Od té doby se mnohé změnilo a já vlastně mezitím totálně zkrachoval. Nyní, po návratu zpět „na místo činu“ jsem tam cítil, že je opravdu možné začít znovu. A třeba se jednou znovu povede i to, že tam nebudu jen jako divák.

Odehrála se také velká změna v mých obavách, co asi tak řeknou mí známí na to, co vlastně dělám, kam to chci dotáhnout. Je ale možné, třeba to tak vidím jen já a vytvářím si tak sám zbytečné bloky. Taky mi došlo, že pokud tam opravdu cítí ostatní nějaký problém, tak to bude nejspíše jejich problém, ne můj. Je ale pravda, někdy skoro až moc zbytečně provokuju. Začínám ale čím dál více kašlat na to, co si kdo o mě pomyslí. Jdu si svou cestou, nedělám nic protizákonného, tak to nemusí nikomu vadit.

Velkým ponaučením pro mě bylo poznání, že nejspíše dělám opravdu hodně věcí najednou, pak nic z toho nedokáži dokončit. Tak jsem některé projekty okamžitě totálně umrtvil a začal se důsledně věnovat jen to, co by mohlo brzy přinést rozumné výsledky. I díky tomu jsem stihl za ty tři týdny udělat plno věcí. Každý den třeba jen kousek, ale celkově je toho už dost. Navrhnul jsem mimo jiné schéma produktu „Prodejní systém“. To schéma jsem následně už zabudoval do úvodního obrázku své nové stránky na Facebooku (http://www.facebook.com/ozogan.liberec), která by měla informovat, na čem všem makám. Původně jsem počítal, že udělám pro každý svůj produkt samostatnou Facebook stránku, nejspíše by to ale bylo zbytečné. Rozdělil jsem si proto vše do dvou částí, každá z nich bude prezentována svojí stránkou. Tu druhou mám už taky částečně připravenou, zatím ale ne komplet.

Na jedné z diskusí (nakopávač), kterých jsem členem, mi někdo napsal, že mám z titulu webu odstranit to slovo „(budoucího)“. Aby tam bylo jen „deník milionáře“. Prý z duchovního hlediska budu stále díky tomu jen ten budoucí milionář. Vím naprosto přesně jak to bylo myšleno. Ty principy znám, částečně i o nich píšu v tomto textu. Já ale teď nejsem milionář. Kdysi, než jsem zkrachoval jsem se tak snad mohl označovat, to je už ale hodně dávno. Hledám proto cestu, jak toho znovu dosáhnout. A tímto webem chci dát i ostatním inspiraci, aby si za tím taky šli. Proto je tam to slovo „budoucího“. Vidět před sebou cíl a jít si za ním.

Tři týdny, … stalo se plno drobných detailů. Celkově s velkým výsledkem. Ty detaily totiž napojují na sebe zase další detaily, … Jsem spokojený. Doufám, že další tři týdny budou ještě zajímavější. Včera jsem si dokonce sjednal schůzku s člověkem, který mě z povzdálí už dlouhé roky sleduje. Neviděli jsme se už několik let. Vím ale, že mi fandí, na druhou stranu mě ale i občas trochu provokuje (já vlastně jeho taky). Tím mě ale současně nutí k různým úvahám, kdy se ještě více zamýšlím nad tím, co dělám. Ta schůzka bude za tři týdny v Praze. Zve mě na ni už dlouho, já dlouho odmítal. Doufám, že tentokrát budu mít možnost mu tam za těch dalších 21 dnů ukázat, jaký další pokrok jsem udělal.

Mohlo by vás také zajímat:

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *