Poslední dobou jsem neustále někam nakopáván

Být někam nakopáván, … co si pod tím představíte? Já jsem poslední dobou nakopáván docela často. Kupodivu, ani to nebolí. Navíc, jsem za tokové nakopávání docela rád, posouvá mě totiž neustále někam dál. Určitě jste už pochopili, že nakopnutí nemusí být jen fyzické (a bolestivé) nakopnutí tam někam vzadu. Nakopnout je možné i obrazně, navíc příjemně. Takovou sérií nakopávání zrovna procházím. Posouvá mě to malými krůčky neustále někam dál.

Dělat něco sám, to vyžaduje velké soustředění. A taky moc zodpovědnosti to neflákat a opravdu se tomu věnovat. V kolektivu je to snadnější, tam se lidé navzájem podporují. Já už na tom nejzajímavějším co dělám, makám stále sám. Přesněji, až donedávna to tak bylo. A to občas silně nebavilo. Nebyla touha pokračovat, zájem zlepšovat se. Vše se začalo měnit až docela nedávno, hodně nenápadně a postupně.

Že jsem se zúčastnil akcí Davida Kirše jsem tu už napsal. Čekal jsem hlavně, že se tam dozvím něco nového v rámci přednášek. Trochu jsem ale současně doufal, že se kolem celé akce vytvoří komunita lidí, co půjdou společně za nějakým cílem. To se sice skutečně stalo, jenže ti lidi byli nějaký divný. Místo toho aby je zajímala praxe, probírali stále jen nějaké duchovno, což mě vůbec nezajímalo. No, byl jsem z toho dosti zklamaný.

Před dalším kurzem Email Academy Premium jsem váhal, jestli do toho jít. Nalákaly mě dvě věci. Hlavně možnost získat za zlomek ceny web aplikace pro správu zakázek na internetu. Dostal jsem ale taky možnost vstoupit zdarma do tréningu Pavla Říhy zabývajícího se infopodnikáním. Nabízel zejména praxi, což jak on sám uváděl v akcích Davida Kirše nebývá dostatek. Ještě před nedávnem jsem měl na Pavla Říhu ne dost lichotivý názor. Na internetu byly upoutávky na jeho videokurz Škola návyků. Když jsem to viděl, hodně jsem se zděsil. Říkal jsem si, jak se může člověk s takovým hlasem, a vystupováním něco takového vůbec dělat? Po nějaké době jsem se dozvěděl, že Škola návyků měla velký úspěch. Došlo mi, že nezáleželo ani tak moc na hlasu a vystupování, že důležité bylo zejména zaujmout lidi a zvládnou vše marketingově. Tím si mě Pavel moc získal, proto jsem chtěl vstoupit k němu do tréningu infopodnikání, který nazval Nakopávač.

V nakopávači Pavla Říhy je právě už víc než 50 lidí. Dalo by se říct, že se tam vlastně skoro nic oficiálně a organizovaně neprobírá. Jsou tam ale lidi, z nichž někteří se snaží nějak veřejně diskutovat témata přímo souvisící s infopodnikáním. A to je na tom právě to nejzajímavější. Pavel do toho vlastně ani nemusí moc zasahovat, přesto mi to připadá docela zajímavé. Snad tím, že jsou tam pro toho kdo se snaží něco najít, skryty nové náznaky možností. Stačí jen, něco dalšího si k tomu domyslet. Samotnému by mě to trvalo určitě déle.

Hlavně mě potěšil závěr prvního webináře před několika dny. Jen tak dalo by se říct navíc se tam začalo mluvit o působení některých lidí v infomarketingu, o jejich dravosti a vnímání toho všeho ostatními, kteří nejsou takoví dravci. Najednou jsem si uvědomil, že tohle je vlastně ten můj problém, který tam cítím silně i já. Byl jsem rád, že v tom nelítám sám, že podobně to vidí i další. Najednou jsem poznal, že tím je to pro mě vyřešené, tohle že můžu pustit z hlavy, mít nějaké výčitky když tady někoho veřejně dosti kritizuji. Dalo by se říct, byl to pro mě pěkný kopanec, ale správným směrem.

Nakopáván jsem ale i jinak. Prostě jsem tím vším, o čem tu píšu, začal v poslední době intenzivně žít. Najednou mě to začalo bavit mnohem více než dříve. Velký vliv na to má určitě i akce MIO živě před dvěma týdny v Brně. Ne tou energií (ale je jedno jak se to nazve), hlavně tím že jsem tam byl mezi lidmi, co někam směřovali, co makali. Takže jsem opravdu moc rád, že mě někdo neustále někam nakopává. Cítím, že zase někam jdu. Netvrdím, že je to správný směr. Rozhodně je ale lepší něco zkoušet, než jen tak pasívně čekat co a jak se samo vyvine.

Mohlo by vás také zajímat:

 

The Author

Petr Ozogán

2 komentáře

Add a Comment
 1. Pane Ozogáne, a proč si myslíte, že byl kurz Pavla Říhy kvalitní? Já měl stejný pocit jako Vy a stále ho mám. Bohužel problém Kiršových lidí je jediný. Většinou v začátku nic neuměli.

  Až s Kišrovým přístupem začali kolem sebe šířit informaci, že jsou odborníci i když to nebyla pravda. Tím někteří lidi měli dojem, že jsou odborníci a navázali se na ně.

  To je všechno moc fajn, než to dojde do bodu, kdy tito lidé zjistí, že jsou pořád na stejném bodu. Nevydělají, ale budou mít kolem sebe pořád základnu nadšených lidí.

  Pavel Říha je prostě zvláštní. Jen nic nevymyslel. Jeho škola návyků je původem založena na principech jiných lidí. Základnu svých čtenářů získal jen překladem Leo Babauty. Jeidné čím se předtím živil byla tvorba webů.

  A tak je to dál a dál. LiborČinka nyní tvrdí jak má praxi 20 let a nabízí svůj kurz. Kurz pana Čmolíka se taky všude propaguje. Každý den mi to někdo pošle. Ti lidi, co to peposílají ani neví o čem to je a kolik to stojí a všichni to šíří.

  A mám pro Vás ještě jedno zamyšlení. Nedávno jsem ho řešil i já. Chcete být opravdu obklopen lidmi, kteří tvoří komunitu, ale vytváří o sobě nepravdivý obraz? Chcete se od takových lidí učit, jen proto, abyste šel dál? Uspěšní lidi mají tu vnitřní sílu. David Kirš už bude milionář navždy.On nemusel být v komunitě. Krom toho velmi chytře použil své know-how. Nikdy ho už ted nenapodobí.

  Znám Vaše projekty už delší dobu. Nechci Vám radit, ale podle mě toto je opět cesta, která Vás nikam neposune. Je to jako když Nova začne dávat Superstar. Po těch rychlokvaškách se za pár měsíců slehne zem. Všem bych poradil, aby si vytvářeli své produkty, nenechali se fanatizovat a nedávali za příklad film tajemství. A možná se Vám to podaří.

 2. Jiří Daněk

  Super Článek pane Ozogán, zažívám podobné pocity.
  a co se týče komentáře 😀 Petr je pouhopouhý prudič 🙂 … jdi se vycpat kámo, nikoho nezajímáš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *