Pavel Loužecký (zakladatel Deníku Milionáře), 11.5.1960 – 16.5.2013

Dnes buší na nebeské brány dva významní lidé. Tím prvním je obecně známý Valtr Komárek. Druhý není tak známý, přesto se určitě v mnohém zasloužil o pozitivní vnímání světa mnoha lidmi kolem nás, Pavel Loužecký. Založil nejen tento Deník milionáře, hlavně ale založil web Pozitivní noviny. V pozitivních novinách bylo možné číst vždy jen kladné zprávy, nenašli jste tam žádné katastrofy, ani neštěstí. Dnes jsem tam ale našel na černě orámovaném webu dosti smutnou zprávu. Obrázek s portrétem Pavla Loužeckého s uvedením dnešního dne.

Pavla Loužeckého jsem osobně neznal, jen jsem s ním kdysi občas komunikoval mejlem. Líbila se mi jeho myšlenka Deníku milionáře. Když jej přestal vydávat, obnovil jsem ho ve vlastním pojetí. Až později jsem se dozvěděl, že měl Pavel Loužecký vážnou nehodu, díky které byl téměř nepohyblivý (viz odkazy na další texty). I přes vážné zdravotní problémy se snažil působit na lidi pozitivně a dodával sílu a optimismus dalším lidem.

Pavel Loužecký bojoval několik let, dnes však svou životní pouť skončil. Škoda, motá se tu po světě plno všelijakých hajzlů, ti dobří však odcházejí místo nich. Škoda že už nedokončí žádný z mnoha zajímavých rozpracovaných nápadů a projektů.

Mohlo by vás také zajímat:

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *