David Kirš a jeho letadlo, jsou to šmejdi?

Před skoro rokem, aniž jsem si to možná v té době ještě plně uvědomoval, jsem se vydal na zajímavou cestu. Pro ty co mě znají, nemyslím tím nyní moji cestu dlouhou tisíc mil (www.1600km.cz). Určitě to s tím ale v mnohém souvisí. Tehdy jsem za červenec našlapal pěšky přes tisíc kilometrů a prošel naši republiku pohraničními horami doslova od Aše až do Jeseníků. Většinou jsem to šel sám, několik týdnů. Měl jsem proto možnost nerušeně dumat, dalo by se říct skoro až nad smyslem života. Tam jsem si uvědomil, že plno věcí, aniž si to možná uvědomujeme, souvisí s mnoha dalšími událostmi v našem životě. Uvědomil jsem si tam, že je dobré všímat si takových, dalo by se říct „náhod“. Snad i díky tomu se ty náhody začaly nabalovat skoro samy jedna na druhou.


[contentblock id=3]
Nějakou tou náhodou jsem zahlídl info o Miliónovém impériu. Je to videokurz, co pořádal David Kirš. Měl ukázat lidem, jak mohou začít podnikat v dnešní době nějak jinak, třeba si tím vydělat i nějaký tem milión. Napřed jsem si říkal, co je tohle za blbost? Proč dělá z lidí voly, tohle jim nabízet? Pak mi ale došlo (souvislost!), AHA, to je vlastně ono, … Už dlouhou dobu jsem studoval různě americké stránky a všímal si, jak se tam podniká na internetu. Je to úplně jiný styl, počítal jsem, že jednou se k nám dostane, takže už je to tady. Jen ten název, ten je takový hnusný americký, … Pak mi ale došlo, že vlastně i já tímhle webem (deník budoucího milionáře) můžu lidi dost dráždit.

Do videokurzu vstoupilo přes jeden a půl tisíce lidí. Jsem jedním z nich. Už jsem tu o tom psal dříve, nelituju toho. Určitě jsem se plno nových věcí dozvěděl. Ty informace se prý dají snadno najít na internetu, tvrdí to různě někteří „odborníci“. Obdivuju takové chytráky. Je jich plný internet, jsou nalepeni na mnoha diskusích, rozdávají každému své rozumy. Jak ale můžou vědět, co vše jsem se ve videokurzu Davida Kirše dozvěděl? Absolvovali ho stejně jako já? Většinou „vaří z vody“ a používají naprosto zcestné argumenty. Co všechno tihle rozumbradové už dokázali? Většinou (až na drobné vyjímky, PJ) nic. Nevšímám si jich, jdu si svou cestou, své názory měnit nemíním. Ale vyjádřit se k nim určitě můžu.

Měl jsem možnost setkat se osobně s mnoha lidmi, kteří Milionovým impériem prošli. Nemyslím si, že by to byli dementi, jak se občas někde tvrdí. Každého z nich zajímá něco jiného, snaží se ty své znalosti předat dál. Je pravda, jsou to většinou lidé zabývající se zdravým životním stylem a jejich úroveň znalostí je určitě velmi různá. Jak říká Ivo Toman, většina z nich to nikam nedotáhne. Skončí znovu jako nuly, stejně jako byly nuly i předtím. Důležité ale je, to zkusí. Vystoupí z řady těch, co jen čekají na sociální podporu a nadávají, jak se jim nedaří, že je u nás všechno špatně. Co na tom že se jim to nepovede tentokrát? Tak to zkusí jindy, jinak, s novými zkušenostmi. Určitě se to někomu povede. Čekal snad někdo, že se to povede všem?

Potkal jsem ale taky lidi, kteří díky Miliónovému impériu zlepšili své podnikání. Zavedli do něho moderní možnosti získávání zákazníků, zdokonalili svůj prodejní systém. Dostali k dispozici aplikace umožňující podnikání na internetu. To je takový jiný pohled na to, co dělá David Kirš. Jako tvůrce ekonomického software si myslím, že toto je velmi důležitý krok. Směr, kterým by se mělo podnikání dál ubírat. Proto mu fandím. Nabízí snad u nás něco podobného někdo jiný?

Prý, Miliónové impérium je letadlo! Ano, s tím souhlasím. Dá se to tak nazvat. Co je ale špatného na tom, když někdo prodá své znalosti a naučí je někoho dalšího? Klasické letadlo je v případě, že se jedná jen o peníze. Tohle je ale rozhodně něco jiného. Pravda ale, záleží na tom, kdo to dokáže využít. Já osobně bych tam to letadlo viděl spíše někde jinde. K pochopení toho bych tady toho musel napsat mnohem více. Snad se k tomu taky jednou dostanu.

Jsou to šmejdi, vydělávají na lidské blbosti, ozývá se z internetu. AHA, a co třeba různé potravinové doplňky, přípravky na hubnutí, to prodává kdo? To snad nejsou šmejdi? Ti přece taky vydělávají na lidské blbosti. To nikomu nevadí, že se stále v televizi nabízejí přípravky na klouby, díky kterým budete schopni skákat i v důchodu přes potok? A co třeba mobilní operátoři? Vydělávají velké peníze jen díky tomu, že zblbnou lidi, aby neustále někomu volali. To opravdu musíte mít neustále sluchátko u ucha a volat i ve vlaku někomu, s kým budete za hodinu mluvit osobně? Těch šmejdů kolem nás je mnohem více. To vám opravdu nikomu nevadí?

Dočetl snad někdo až sem? Tak bych tu měl ještě jednu závěrečnou (provokativní) myšlenku. Snad i trochu něco jako vyznání, proč tohle všechno dělám. V jedné diskusi na internetu jsem četl zajímavý názor (mírně upraveno a zkráceno): „Postrádám někoho, kdo by dělal totéž co DK a kdo by mu tím vytvářel konkurenci. Psaní e-booku, budování návyků, hubnutí atd., co je všechno o něčem jiném než přímo o vydělávání peněz. Nelíbí se mi že Kirš není pod tlakem žádné konkurence a že se kvůli tomu chová děsně bohorovně“. Takže, ke konkurenci mám rozhodně ještě daleko, proč to ale nezkusit? Co si o tom myslíte?

Mohlo by vás také zajímat:

 

The Author

Petr Ozogán

25 komentářů

Add a Comment
 1. Děkuji všem, kteří si to tu přečetli. To jsem opravdu nečekal, že vás bude za jeden den tolik. Škoda jen, že se nevyjádříte, na které jste straně. To by mě docela zajímalo.

  1. Dobrý večer,začala jsem číst o info bussinesu poprvé před týdnem a zrovna jsem viděla jejich konferenci k 5 otevřených kroku…problém je ,ze jsem vůbec nepochopili oč jde,je to publikace Tvých nápadu?On se mi zda dobrý a vy mate pravdu,smejdu bohužel je.A všude,ale já si myslim, ze na ne dojde,takže…Dekuji Leona

   1. Zdravím (do Itálie?),
    přiznám se že jsem dotazu zřejmě nějak neporuzuměl, nevím co se čeho v dotazu týká. Snad jen, uznávám, že zpočátku se může vše kolem infomarketingu zmatené a nejasné, chce to ale vydržet a vnímat souvislosti. S lidma e to taky těžké. Stejně jako i jinde, ne každý to myslí upřímně, jsou i tací, kteří se snaží tohle vše využít jen na to, aby vytáhli z jiných lidí peníze. Nejsem ale soudce, jen tu občas napíšu nějaké názory. Nutné je ale taky uznat, i od těchto lidí se dá toho plno naučit. Záleží jen na tom, jak to pak dále v praxi použít. Navíc, za ten rok se i mé vnímání toho všeho dosti změnilo, už to vidím mnohem podrobněji, ve větších souvislostech. Osobně bych viděl ty pravé šmejdy spíše někde jinde.

 2. Zajímavý pohled z druhé strany Petře. Já upřímně tenhle styl prodávání infoproduktů (nebo chcete-li návodů jak vydělat peníze, stát se milionářem, apod.) nemám rád. Důvod je ten, že jsem v životě zakoupil a používal řadu podobných programů – jak se stát milionářem, jak dělat SEO, jak dělat propagaci na Facebooku, apod.a žádný z nich mi nikdy nevydělal ani korunu. Netvrdím, že to musí být podvod, ale spíše si myslím, že je to takové značně zjednodušené vidění a tyhle různé neurorestarty a miliónová impéria lidem nabízí značně zjednodušené pojetí úspěchu. Všichni jsou strašně šťastní, otevření a upřímní, ale ve skutečnosti nikdo neřekne přesný postup jak ten milión vydělat. Na to si musí každý přijít sám. Já zastávám názor, že práci za člověka nikdo neudělá a že je potřeba si ten úspěch prostě „vymakat“. Proto se mi nelíbí, že se často autoři těchto „školení“ chovají jako by to bylo strašně jednoduché a šlo to v podstatě samo. A to prostě není pravda a řada lidí se pak dočká zklamání. Proto si myslím, že by lidé měli znát i tu druhou stranu věci a trochu se probudit a pochopit, že bez práce se nikam nedostanou. Ta odrazující videa Petra Jeníka jsou možná trochu přehnaná a je za tím určitě také snaha se zviditelnit, ale na druhou stranu mohou řadě lidí otevřít oči a ukázat jim, že nějaké miliónové impérium jim ten milión bez skutečné poctivé a tvrdé práce nevydělá. Takže asi tak.

  1. Díky za názor. Já osobně se snažím za tím vším vidět taky spíše něco jiného. Možná to někomu nevydělá peníze hned, má ale možnost naučit se věci, které mu můžou pomoct v běžném podnikání. Plno lidí co prošlo Milionovým impériem si myslí, že budou psát ebooky za velký prachy. Nevěřím tomu, že je to reálné, povede se to jen málokomu. Ale ty základní myšlenky se dají v podnikání určitě použít. A to je to, čemu bych se já chtěl dále věnovat. Najít postupy, které lze použít při běžném podnikání.

 3. Osobně jsem prošel taky Milionovým imperiem Davida Kirše. Můžu tedy chválit i kritizovat. Prošel jsem tím i email academy. Mám mnohaleté zkušenosti s marketingem. Investoval jsme ty prachy jen z důvodu, abych zjistil, jestli Kirš opravdu nabízí, co slibuje.

  Takže moje zkušenost? Kirš umí velmi dobře působit na lidi, kteří se nevyznají v problematice. To způosobuje, že se nabaluje velké množství lidí a šíří pozitivní náladu dál. To je super. Problém ale je, že kurzy jsou absolutně nedostačující. I v diskuzích na milionovém imperiu bylo množství lidí, kteřé se nevěděli s ničím rady a i později tam panovala napjatější atmosféra.

  Nikomu z nich se nepodaří podobný úspěch jak Kiršovi z důvod, že Kirš se oblkopil mnoha lidmi, kterým dává vydělávat a oni ho vynesli do výšin. Na to nabalil své produkty a služby – jako firma 2.0..ukecal paní Mrázkovou at napíše ebook o tom jak napsat Ebook. Takže lidi si kupují za myslím 700 Kč knihu, jak napsat ebook od někoho, kdo napsal jen ten jeden:-) Prostě k smíchu. Toto vše mi vadí.

  V Americe a jinde ve světě vydělávají opravdu odborníci.U nás ted zavesli vlnu,kde lidi bez zkušeností a bez toho, aniž by měli co prodat tvoří nesmyslné ebooky o pár stranách. Je jasné, že to 99% nevyjde. Jen mě mrzí, žejá to vím už ted a ti lidi ještě neprozřeli.

  Proč není konkurence Kirše? Protože se všichni nabalují na něj a cítí velké prachy. Kdo by byl proti, je okamžitě sejmut pozitivní vlnou těch kiršových oveček. Až si tito lidé sundají brýle, tak bude líp.

  Mám ale dobrou zprávu. S těmito lidmi od Kirše to bude jak se Superstar – rychlkvašky, které za pár měsíců odejdou. Ale ti kvalitní lidi zustanou. Takže kdo je kvalitní, at maká. A hlavně az se natáčejí kvalitní videa. To co se tady šíří za poslední měsíce je vrchol všeho.

  1. Petře, v mnohém souhlasím. Ano, skoro všichni co u nás dělají infoprodukty se snaží spojit se s Davidem Kiršem. Jsou ale i vyjímky, například manželé Michaličkovi, ti se snanaží jít stále vlastní cestou. Snad proto, že začali podnikat v téhle oblasti už dříve, mají už své zákazníky. Přestože jsem na ně taky v poslední době viděl dosti kritických hlasů. Pravda ale, bylo to od lidí, co nadávají na vše, na každého.

   Další věc, ne všichni co se nabalují kolem Kirše jsou na jedné lodi. I tam, mezi nimi zuří konkurenční boj a občas to trochu skřípe. Ale to je snad všude, a je to správně.

   Sleduji situaci s infoprodukty v Americe už několik roků. Neumím sice dostatečně anglicky, tak je to pro mě dost těžké. Ale i tam je určitě jen pár lidí nahoře, dole pak velké množství těch co se v tom plácají. Stejně jako u nás. U nás je jen výhoda, vše tu teprve začíná, … Takže David Kirš má pravdu, je to vlna, po které je nutné se pustit.

   Petře, netuším jestli ten mejl co jste uvedl v komentáři je pravdivý, možná bych někdy pokecal i naprosto neoficiálně a soukrommě mimo tohle fórum.

 4. Ano, aj ja som vstupila do Davidovej akademie:-) priniesla mi velmi vela, myslim, ze iba ju absolvovat nestaci, je to o nastaveni mysle a tvrdej praci. Urcite ma posunula velmi vpred, ten nazov ma neoslovyl, mne nejde o milion, mne ide o to robit co viem, chcem a z toho slusne zit:-)))

  1. Správný názor. Absolvovat Akademii je jenom začátek. Já bych to viděl jako ukázání cesty, kudy se máme ubírat. Každý pak musí vykročit někam dál a řešit plno dalších problémů. Ale i ten začátek je moc důležitý. Když vidím, kolik lidí je bez zájmu se sebou něco dělat, je mi z toho smutno. Vím, je to těžké, ale i já se s tím vším rvu už hodně dlouho. Vyhraje ten, kdo vytrvá.

 5. Dobrý den, plně souhlasím s Vašim názorem. Také jsem jedna z těch ovcí, trosek a nevím ještě jak dál ani mě to nezajímá. Jsem na cestě naplnění mé vize a to jediné je pro mě důležité :-). Mě osobně program Davida Kirše pomohl a velmi jednoduše mi ukazuje cestu, kterou jít, aniž bych byla odborníkem na web, SEO atd. Zkrátka si zjednodušuji život a především, moji myšlenku můžu šířit velmi jednoduše těm, se kterými rezonuje a může jim pomoci 🙂 Jo a ještě jedna důležitá myšlenka – Milionové impérium živě byl jedním z nejlepších seminářů mého života – a zažila jsem jich opravdu hodně. Přeji krásné dny 🙂

  1. Myslím si, že každý co něco dělá jde správnou cestou. Třeba oklikama a přes bažiny. Nejhorší je čekat nečinně na místě na ty pečený holuby. Třeba se to nepovede teď hned, příště to už může vyjít. Přeji, ať se daří.

 6. Petře super článek. Svět je pořád ještě polarizovaný. Jeden svět však musí odejít. Nemyslím si, že David potřebuje konkurenci. Svět není o konkurenci. Svět je o spolupráci a inspiraci. Všichni potřebujeme inspiraci. Je třeba přijít s novu inspiraci, která možná pohne i „bohorovosti“ Davida. A možná to posune i další z nás. Jsem rád, že jsem vstoupil do programu Davida i dalších infomarketéru. Ikdyž mám řadu výhrad. Na záhoně je třeba vidět rajčata ne plevel.

  1. Podle mě, právě konkurence dává nejvíce inspirace. Poznání, co ten druhý dělá špatně, co by šlo dělat jinak a lépe. Samozřejmě, záleží ještě na tom, jak moc to kdo vnímá jako konkurenci. Někdy přátelsky, jindy absolutně a přes mrtvoly.

   1. Podnikám v podstatě od roku 1989. Nikdy jsme neřešil konkurenci a když jsem mluvil o konkurenci nikdy jsme ji nevnímal jako hrozbu. Vždy jsem se snažil o spolupráci. Je to prostě můj úhle pohledu na svět. Tvořím ve firmách úspěšné strategie a vždy se snažím, aby se majitelé dívali na sebe na svůj potenciál. Teď zrovna se mi ozval jeden klient, s kterým jsme připravili strategií před rokem a půl. On taky pořád s někým bojoval a měl tři pobočky. A když jsem se ho zeptal co ho baví, tak odpověděl, že rád rozjíždí nové věci a že by chtěl čtvrtou pobočku, ale že je te’d konkurence a stavebnictví má propad. Tak jsme mu ukázal jeho potenciál a zeptal jsem se ho proč nechce 10 poboček, když ho to baví? A když mi minulý týden volal, tak mi hlásil, že překročil plán – že právě otevřel 12 pobočku. A to podniká ve stavebnictví, která má krizi. 🙂

 7. Andrea Veselá

  Já jsem pro. Spousta lidí, kteří to kritizují, jsou lidé, kteří nikdy nic nedokázali, a nesebrali odvahu a důvěru to zkusit. Sama jsem se neúčastnila, ačkoliv kdybych měla podmínky, určitě bych do toho šla. Nevím, kolika procentům lidí to pomohlo a kolika ne, ale věřím, že těm, kteří do toho šli úplně na plno, to nějaký přínos dalo.Teď to je cca rok, kdy to tak nějak začalo (Milionové Impérium) a když se člověk rozhlédne, tak se opravdu vyrojilo docela dost lidí (zvlášť v oblasti osobního rozvoje), a ještě se určitě další objeví. Informace jsou z větší části dohledatelné na internetu, ale nikdy ne tak ucelené a čtivě a použitelně zpracované. Sama jsem se teď přihlásila do tréninku Neurorestart, a jsem velmi zvědavá, co mi to přinese. Mám od toho velká očekávání, pere se ve mně trochu i strach ze zklamání a nadšení z toho, co asi přijde, a co potom bude jinak. Netvrdím, že všechny tyto programy jsou přínosné, a hlavně ne pro každého. Každý si může svobodně zvolit, jestli se s tím ztotožňuje nebo ne, a jestli si program koupí a bude se mu věnovat tak, aby z něj dostal maximum. Koho to nezajímá, nic platit ani nikam vstupovat nemusí. Nicméně si myslím, že pro vnímavého člověka dychtícího po znalostech, schopnostech a zkušenostech to je přínosem vždy.

  1. Andreo, informací je opravdu plný internet. Ale shromáždit to dohromady, vyházet bludy a nesmysly, to je moc velký problém, jak sama píšete. Naštěstí, každý můžeme mít svůj názor, každému vyhovuje něco jiného. Třeba i teorie Neurorestartu je známá (a dohledatelná na internetu). Ale jen ta nestačí, je nutné ji natlouct do hlavy, a hlavně jednat podle ní. Mě osobně by vyhovoval spíše Tvůrce osudu Libora Činky. Podle mě je to více zaměřeno prakticky, než Neurorestart. Cítím ale, že je nutné začít spíše tvrdě na něčem makat, než se jen učit. Proto jsem nevstoupil.

 8. Vzdelávať a učiť vzdelávať je určite skvelý nápad: veď vo svete a už aj v ČR+SR rastie dopyt po on-line a off-line vzdelávaní a je to teda skvelá príležitosť na podnikanie. Rovnako je úžasné motivovať ľudí k samostatnému podnikaniu, plneniu si vlastných snov a kreativite. No apel na „milióny“ je od Kirša trochu hlúpy, demagogický a zavádzajúci – mnoho ľudí môžu ostať sklamaní, ak sa im to nepodarí. Stačilo by im ukázať, aká úžasná je cesta slobodného podnikateľa, ktorý sa živí svojim know-how, aké skvelé príležitosti a ponuky ich čakajú.
  PS a určite súhlasím, že Kirš potrebuje konkurenciu:)

  1. Ano, máme jinou mentalitu než třeba Američané. Na druhou stranu, třeba se tím Davidovi Kiršovi podařilo nalákat právě ty zákazníky, které potřeboval. Ochotné zaplatit a neremczt když se jim to nakonec nepovede.

 9. Dobrý den, jsem rád, že jste mě parafrázoval na konci svého blogu – pan Kirš by opravdu konkurenci potřeboval jako prase drbání 🙂

  Mně se taky nelíbí agresivní a vulgární styl pana Jeníka, ale pořád mi to, co dělá on, přijde mnohem užitečnější a prospěšnější než MI (o Neurorestartu ani nemluvě).

  Není pravda, že obdobné informace jako ty nabízené na MI by u nás nebyly k dispozici – co třeba tahle knížka? http://www.kosmas.cz/knihy/163878/jak-jsem-vydelal-svuj-prvni-milion-na-internetu…-a-jak-to-muzete-dokazat-take/ V těchto dnech ji dočítám a můžu ji s čistým svědomím doporučit.

  A pro ty, kdo mají rádi živé kurzy: spoustu kurzů o podnikání na volné noze lze najít např. zde: http://www.naucmese.cz/ (ceny – podobně jako u knih – jsou zpravidla v řádu stovek, nikoli v řádu tisíců).

  Jenomže to Vám pan Kirš neřekne, protože on propaguje pouze vlastní produkty nebo produkty, z nichž má jako affiliate partner provize (případně produkty lidí, kteří jsou jeho affiliate partnery).

  Víte co bych, pane Ozogáne, uvítal? Kdybyste sdělil konkrétně, jak jste vylepšil své služby díky „investici“ do MI. Máte nějaký produkt zdarma na získávání kontaktů? (Odběr novinek za takový produkt nepovažuju, protože nemá žádnou přidanou hodnotu vůči RSS.) Máte nějaký placený produkt? Jak ho propagujete? Zvedá se Vám čtenost? Máte větší databázi kontaktů? Rostou Vám tržby?

  Kdyby Vám pan Kirš chtěl opravdu pomoci a ne z Vás jen vytáhnout peníze, tak by Vás například upozornil, že v češtině se píše „něco o mně“, nikoli „něco o mě“ (jedna z hlavních záložek tohoto webu).

  Jinak nejlepší motivace vychází buď z našeho nitra, nebo z okruhu rodiny a přátel. (Proto ta rada pana Jeníka, aby lidé více „šukali“, není koneckonců tak úplně od věci, byť se dal použít i jemnější slovník…) Pro mě je třeba motivační, že mám na ploše svého počítače fotku manželky a dcerky (teď jí bude 8 měsíců). Takovou motivaci by mi žádní Kiršové ani Čmolíkové nedali ani za všechny peníze světa 😉

  1. Tomáši, trochu jsme to už probrali na Facebooku. Ale pro ostatní, dám sem svůj názor. Ta knížka je určitě moc dobrá. Možná ale už trochu zastaralá. Znám některé projekty, co Ewen Chia dělá. Má tam dost často postaveno vše marketingově na stejném základě. Jedna web stránka, kde je vše od představení projektu, až po objednávku. Myslím si že postup co tu ukázal David Kirš (styl Brendon Burchard) je účinnější.

   Co se týče dotazu, jak jsem MI já osobně využil? Finančně zatím nijak. Ukázalo mi to ale plno věcí, na které se dívám už jinak než dříve. Ano, uznávám, to není žádný výsledek, ale i to je moc důležité. Rád bych tu změnu tady na stránkách zdokumentoval, ukázal jestli je to možné.

   Mám vymyšleno a navrženo kudy se chci ubírat. Není ale možné vše veřejně publikovat. Třeba to bude chvíli trvat, než bude vidět něco konkrétního. Ale rozhodně jsem už začal. Třeba tím, že hledám zde na webu lidi, které ta má cesta zajímá. Protože mít sebelepší produkt bez zázemí příznivců je na nic.

 10. Domnívám se, že trh s infoprodukty v ČR čeká ještě nějakou dobu vzestup, nicméně sleduji známky postupného sycení. Což je dobrá zpráva pro ty, kteří prodávají kvalitní, obsažné informace a ne, jak tu kdosi psal, „rychlokvašky“.
  Vůči Davidovi můžeme cítit sympatie i antipatie, nicméně faktem je, že je jedním z hybatelů trhu s infoproduky a ještě nějaký čas jím zůstane. Stejně tak je možné, že zatímco někdo (třeba zkušenější) může informace od Davida považovat za nedostatečné, jinému otevřou dveře k novému pohledu na podnikání. Otázkou pak je, který z těchto dvou je opravdu Davidovým zákazníkem.
  Osobně se velmi ztotožňuji s názorem, že podmínkou nutnou (nikoliv postačující) je dlouhodobé vytrvalé zaměřené úsilí. Za tím účelem jsme založili http://www.ZivotBezHranic.cz, aby cesta každého jednotlivce k mistrovství v oblasti, kterou si zvolí, byla co nejefektivnější.
  Snažíme se čtenářům dodávat co nejhodnotnější obsah, proto budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu od (budoucích i současných) milionářů:-)

 11. Fakt, že jsou zde podobné věci úspěšné sám o sobě sděluje, že je to tu prozatím třeba. Až z těch Neuro-restartů, Milionových impérií a podobných „kulišáren“ lidé vystřízliví, budou výborně připraveni ocenit něco se skutečnou hodnotou….

 12. Dobrý den,
  kdysi jsem měl kantora, který řekl, že nevydal vlastní učebnici, protože by to bylo „opisování“ již něčeho co někdo napsal a na tom nemá právo vydělávat. Tahle myšlenka mi v životě hodně pomohla, ohledně nastavení hodnot. Protože na světě je spousta věcí co by se neměla prodávat, ale vývoj je přesně opačný. Peníze se dnes inkasují i za to co už jste měl nebo věděl.

  Pan Kirš samozřejmě může prodávat co chce a jak chce. Jen mě je líto těch lidí co ty informace považují za něco co nemohli dostat od někoho jiného a zadarmo. Zhlédnul jsem několik jeho naučných videí a vím, že většinu zná každý člověk, který si cení života a přírody. Člověk, který má alespoň trochu empatie. Stačí si zajít na přednášku třeba o taoismu, zhlédnout pár marketingových videí a najdete si i vlastní cestu.

  A najdou úspěšnější cestu protože to bude ta jejich, tak která půjde opravdu z jejich nitra a ne z nitra, které jim někdo předpokládá.

  Krásný den

 13. Avenger Forrest

  Vydelals hovno a ne nekolik set tisic korun 🙂

  1. Napřed jsem tohle nechtěl vůbec zni schválit ke zveřejnění, … no ale proč bych měk názor někoho dalšího zamlčovat? Přidávám ale trochu obsáhlejší komentář v samostatném textu. Přešíst si ho můžete tady:
   http://www.denikmilionare.cz/2016/03/prodej-svuj-talent-da-se-na-tom-vydelat-penize-david-kirs/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *