V čem má Petr Jeník pravdu, proč tleská Kiršovi?

Nedělní odpoledne mi hodně zkazilo náladu video Petra Jeníka. Nemám sílu popisovat tu jeho nadávky. Nechápu, proč to video vzniklo. Možná (použito jeho slovníkem) si nezašukal a měl špatnou náladu. Na jeho web občas chodím, občas tam něco přečtení najdu. Škoda jen, že zhruba poslední rok tam bývá nejčtenějším tématem napadání Davida Kirše a jeho Milionové impérium. V podobném duchu jsou tam i komentáře lidí, co to čtou. Kupodivu, v posledním zveřejněném videu mu vyslovuje pochvalu a tleská mu tam.


[contentblock id=2]
To video se mi vůbec nelíbilo. Proto jsem si dovolil vystoupit proti názoru někoho, kdo hlásá tak strašné bludy. Navíc má kolem sebe spoustu příznivců, kteří nesnesou odpor. Byl jsem jedním z těch, kteří se postavili proti. Nediskutoval jsem na jejich fórech. Napsal jsem raději svůj názor a dal ho sem na web. Odkaz na něj jsem dal do dvou diskusí, kde se to vše probíralo. Rozhodně jsem nečekal, co tím způsobím. Čekal jsem, že budu popliván a zadupán do země. Místo toho se našlo dost lidí, kteří se mnou souhlasili a dále na můj text odkazovali. Stačilo tak málo. Nebát se a postavit se se svým názorem proti většině.

Video dosti nechutným způsobem plivá na Milionové impérium a Davida Kirše. Odkaz na video sem nechci dávat. Kdo má zájem, určitě si ho najde. Případně, je zveřejněno na mé Facebook stránce (viz odkaz vpravo nahoře).

Dnes jsem se na video znovu podíval. Prohlašuji, já tam rozhodně netancoval, nezpíval, na židli jsem taky nestál. Naopak, byly mi tyhle americké mravy značně nepříjemné, často jsem raději ze sálu odcházel. To jsem tu už napsal dříve. Musím dát taky v něčem Petrovi Jeníkovu za pravdu. Pokud se odfiltrují ty nadávky, občas je tam slyšet zajímavý názor. Taky mám dojem, že lidé do Milionového impéria šli hlavně s vidinou toho milionu. Dalo by se říct, bylo jim slibováno, že je to snadné. Skutečnost? Internet zaplevelený nicneříkajícími weby s MIO šablonou, často bez dalšího obsahu. Lidi často neví, jak dál. Zasekli se a tápou, někteří to už vzdali. Ano Servis 2.0 ochotně poradí, jenže, … kdo na to má platit další a další peníze?

Chcete napsat ebook o tom, jak hrát golf? Bezva, lidi co se o to zajímají, mají peníze, určitě může být zájem. Pokud ale budete chtít napsat ebook o tom, jak se zbavit dluhů, o ten bude sice také zájem, ale málokdo bude ochoten si ho koupit, tihle lidi přece nemají peníze. Vydělat na tom máte šanci pouze v případě, že dýte takový Ebook naprosto zdarma, k tomu však nabídnete služby finančního poradce. O tomhle jsem v Milionovém impériu neslyšel ani slovo. Místo toho, pokaždé jen bezva, to je dobré téma, ebook můžete napsat o čemkoliv, určitě na tom vyděláte. Napsat ano, s prodejem to už může být horší.

Tohle Petr Jeník pochopil, proto Kiršovi tleská, že dokázal zblbnout lidi. Určitě to však nebyl jeho hlavní důvod, proč to video natočil. Mimo jiné, nelíbí se mu i Neurorestart, na který v současné době probíhá rozsáhlá reklamní kampaň. Snad mi vadí, že ho Jiří Vokáč Čmolík zmínil (nepřímo, bez uvedení jména) ve své reklamní kampani. Prý, kdyby nevěnoval tolik sil na kritizování, mohl by si dobře vydělat nabízením toho. Tohle muselo Petra Jeníka určitě dost štvát, proto silně vystupuje i proti Neurorestartu. Navíc, teď je mu do jeho videa neustále strkána na Neurorestart reklama. Nenaštvalo by vás to taky?

Ale zpět k videu. Petru Jeníkovi se nelíbí, že všem bylo slibováno, že se mohou stát milionáři. Lidé byli krmeni velkou vírou, že zrovna jim se to povede, že je to snadné. Pravda je, ani já tam nikde neslyšel něco v tom smyslu, že je to něco jako obchodování na burze. Že nelze dopředu odhadnout úspěšnost, že zisky minulé nezaručují každému zisky budoucí. Zřejmě je něco takového v obchodních podmínkách, kdopak si je ale čte?

Nechci tu šířit pesimismus. Naopak, jsem rád, že si lidé za něčím rozumným jdou. David Kirš jim ukázal cestu. Taky si myslím, že kdo bude opravdu makat, má šanci dostat se hodně daleko. Nechci uvádět nějakou částku. Každý může mít ten cíl někde jinde. Je dobré, že lidi nečekají na pečené holuby, co samy přilítnou. Je ale nutné, aby také znali i rizika. Aby nenakupovali drahá školení, když je pak nedokáží správně využít a zhodnotit. Aby nekupovali drahou platformu, když pro ni nemají využití. Aby se snažili minimalizovat výdaje, maximalizovali příjmy. No a tohle je právě to, čím bych se chtěl zabývat. Nehrát na city lidí, nabídnout jim spíše praxi, co a jak realizovat. Podrobněji zase až někdy jindy.

A co vy si o tom myslíte? Napište svůj názor. Buď sem, nebo na Facebooku.

Mohlo by vás také zajímat:

The Author

Petr Ozogán

13 komentářů

Add a Comment
 1. Petře, opět zajímavé postřehy, které vnímá řada lidi stejně. Ale málo kdo je říká (píše) nahlas. Podle mě zbytečné věnovat čas a tolik prostoru panu Jeníkoví. Ten má svůj image a světonázor a podle mě je plýtvání energie se tomu věnovat. Je hlavně o MI a Davida Kirše.

  Položme si otázku, kdyby David nevzdbudil emoce, kolik by toho prodal a kolika lidme by pomohl? Vidím paralelu s Vaším běháním – kam byste došel, kdyby jste neměl tu svoji vizi. A kdyby Vám řekl někdo že bude pršet celou cestu, šel byste?

  Já si kladu podobné otázky. Šel bych znovu do EA, do MI atd? Co mi to přineslo? Kde je ten milión? Proč nám ten David neřekl všechno? Kde jsem udělal chybu? Ano problém je ve mě. Ne v Davidovi. Nedal jsem tomu ten focus, nesměřoval jsem energií kam jsme měl.

  1. Rád říkám narovinu, co si myslím. Mívám s tím problémy. Vadilo mi, že David Kirš je svými ovečkami pokládán za boha, na kterého není možné šáhnout, říct že dělá něco špatně. Já nějaké nedostatky vidím, klidně je napíšu. Neznamená to ale, že jeho myšlenky a postupy odmítám. Právě naopak. Cítím že je to správná cesta. Jen si je chci upravit podle sebe. Proto jsem dalo by se říct, někde na rozmezí mezi příznivci a odpůrci Davida Kirše.

   Ano, problém pokud se nám v něčem nedaří je zejména náš problém. Nestačí jen ukázat kudy jít, je nutné na tom makat a hledat.

   1. Děkuji, že jsem mohla najít tyhle stránky, tolik jsem potřebovala něco podobného číst…

 2. Dana M.Ghiberti

  Jistě. kritizovat umíme všichni, horší už je něco vytvořit.

  1. Dano, když tak nad tím dumám, dochází mi, že i já můžu být (podle toho co jem napsal) ten špatný kritik. Já to spíše cítím tak, že je mi líto, že někteří lidé z různých důvodů skončí a nedotáhnou to do konce. Moc jim ale fandím že do toho vůbec šli, protože něco dobrého se přece i tak naučili, můžou to použít někdy a někde dál. Proto bych se chtěl zaměřit právě na to, ukázat co udělali špatně, co by šlo změnit, jak jít zase dál.

   Jak napsal někde Jirka Svoboda (Servois 2.0): „Je super, že jdeme do akce a přijímáme výzvy. Dokud nezačneme nic dělat, tak se nic nenaučíme a nic nedokážeme.“

 3. To video jsem viděl a nechápu ho. Ani se mi nechce psát svůj názor pod něj, protože je tam nehorázně nablito. To video je naprosto stupidní, pět minut omílá dokola něco, co v souvislosti s MIO nemá – alespoň pro mě – žádnou souvislost. Navíc i samotná kritika, nadávky a samotné opakování jedné věty tisíckrát jinak je neuvěřitelně stupidní. Přišlo mi, že mohl natočit video o 15 vteřinách, říct svůj názor a ušetřit mi dalších 5 minut života.

  Ano, tahle davová psychóza se mi taky nelíbí a myslím, že DK to nemá vůbec zapotřebí. Navíc je úplně k ničemu, jelikož se snažím řídit tím, co píše ve svých knihách Ivo Toman, který má narozdíl od takovýchto psychóz prostě hrubý (a pravdivý) pohled na svět a na lidi – bez nějakých iluzí, které jsou patrné z „toho tančení“.

  Jinak si myslím, že samotná základní myšlenka MIO je skvělá. V podstatě na této myšlence postavil DK SmartEmailing a EmailAcademy – a jelikož se to osvědčilo i na mně, přijal jsem s uvítáním jeho myšlenku, že to takto jde aplikovat na v podstatě každý obor. Viděl jsem základní videa a MIO jsem si neplatil, protože mám pocit, že jsem to pochopil i z těch základních videí (nevím, co je v placeném tréninku, ale právě jsem se bál méně obsahu a více „motivace“). Ten princip určitě funguje, jak jsem si mohl ověřit nejen u samotného DK, ale i u jiných velice podobných systémů. Člověk se vždy rád něco naučí (pokud dostane opravdu to, co hledá) a nakonec u člověka, který mu pomohl, více či méně ochotně nechá i peníze.

  Co napsat dále, mám ještě tři myšlenky. Tak za prvé, že mám i trochu pocit, jakoby Petr Jeník DK něco záviděl (úspěch? peníze? zblbnutí lidí?). Za druhé – podle mě je Neurorestart nějaká hovadina a takovou reklamní kampaní u mě DK bohužel klesl. Na nějaký restart v mozku nevěřím – i na základě načteného Iva Tomana, kterému by se z toho asi zvedaly vlasy hrůzou na hlavě, kdyby nějaké měl. Toto už jde mimo mě a dokonce jsem i nějaký čas přemýšlel, že se z emailingu DK odhlásím. A poslední myšlenka – nemyslím si, že by Petr Jeník byl rozpálený z toho, že má ve videu reklamu na Neurorestart. Já ji třeba ještě nikde neviděl, a jelikož jsem nebyl na webu Neurorestartu, myslím si, že je to remarketing. Takže stačí vymazat cookies a je to 🙂

  Jinak se s Vaším článkem dá z naprosté většiny souhlasit … MIO ano, ale zůstat nohama na zemi. Bohužel většina lidí, co do MIO šla a skákala, jsou opět ti nekoneční snílci, co prošli prezentacemi X multilevelmarketingových firem a bohužel i tady budou neúspěšní. Protože – do třetice všeho dobrého a naposled – jak píše Ivo Toman, pak takováto motivace zvenčí po pár dnech či týdnech vyprchá a ti lidi jsou na tom stejně, jako na tom byli. Bez motivace. To je podle mě zásadní problém, protože kdyby byli dostatečně vnitřně motivovaní, tak si dalším studiem a vzděláváním budou překážky, které se jim postaví do cesty, odstraňovat. Ale takhle bohužel zůstanou stát před nimi … a vzdají to. Není to o DK, je to o lidech, kterým ukázal cestu … a je jen na nich, jestli se jí vydají a kam až dojdou.

  Pěkný večer, už jsem myslel, že to dneska nestihnu dopsat 🙂

  1. David Hořava: přesně tak! (Mimochodem, mně taky od D.K. stačila ta videa zdarma, ten princip je z toho patrný a neumím si představit, že by v té placené sekci byla nějaká opravdová přidaná hodnota.)

   K neurorestartu. Včera jsem byl v knihkupectví a tu Čmolíkovu novou knihu „Trhák“ už tam měli, tak jsem do ní nahlédnul. No a je to ještě slabší, než jsem čekal. Autosugesce ve smyslu „žiju v přátelském vesmíru, všichni mě milují, s otevřenou náručí očekávám peníze, které se ke mně ve velkém pohrnou“. A nepředpokládám, že ten jeho „trénink“ za 4 tisíce (nebo kolik to stojí) bude jiný. Ach jo… To Kirš aspoň v jednom ze svých e-booků říká, že je třeba mít smysl pro realitu a stát oběma nohama pevně na zemi. Každopádně já jsem nebyl překvapen, že Kirš (anebo taky Pavel Říha) podpořil Čmolíka. Tomuhle typu lidí bohužel nejde o pravdu, ale jen o peníze.

  2. Myslím si, že je plno lidí, kteří mohou někoho dále v dobrém ovlivňovat. A to i v případě, že se nemusí ve všem ztotožňovat. Například Pavel Říha. Opravdu jsem někdy na konci minulého roku strašně trpěl, když jsem viděl od něho video lákající lidi na Školu návyků. Dával jsem za pravdu kritikům, že je to ostuda. No ale teď, kdo je kde? Myslím si že Pavel Říha to dotáhnul za krátkou dobu dost daleko. A kde že zůstali heho kritici? Obávám se že na stejném místě. Pro mně je to poučení, kašlat na okamžitou dokonalost, zlepšovat se dá postupně.

   Na druhou stranu, taky se mi nějak nezdá, že se doporučují všichni navzájem, někdy skoro až konkurující se projekty. V některých případech by to chtělo opravdu více střídmosti.

 4. Mít opravdové infopodnikání znamená udělat obrovský kus práce, což se moc (vůbec) neříká. Postavit web na WordPresu je otázka jednoho odpoledne. Napsat ebook prý 14 dnů (budiž já ho psal o hodně déle). Vytvořit kvalitní produkt (e-book, video) s přidanou hodnotou, zpropagovat ho, přesvědčit lidi aby si ho koupili už tak jednoduché není. Je potřeba dokázat, že člověk je opravodový odborník už tak jednoduché není (musí něco vědět, mít zpětnou vazbu od čtenářů, …).

  Publikuji o Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint) pravidelně od roku 2006 (všechny články, návody jsou zdarma). Než jsem zjistil co čtenaří potřebují, co hledají nějaký rok trvalo. To stejné než se web dostal do vyhledávačů a lidé se začali vracet.

  Přidanou hodnotu vidím úplně někde jinde (web je zatím můj koníček) než prodat e-book a pár videí za 10.000 Kč. Člověka potěší pochvalné komentáře, že článek (články) pomohl získat práci, že udělala zkoušku. Vidět že je web hojně odkazován. Na a peníze přijdou – třeba za „nadstandartní služby“ atd.

 5. Osobně souhlasím a myslím si, že Petr Jeník trochu dost šlape vedle. Dříve blog ok, ale očividně mu došli témata, nebo přišel na to, že takovéhle blevajzy čtou děti více a proto je píše… Stačí si pak přečíst článek typu „tenhle blog vydělá 183 Kč za 1000 zobrazení a je jasné, proč to dělá… Jde cestou ala Super.cz a podobný hnus bulvár, kde je obsah skoro nulový, ale jsou v tom prachy… Stal se nemorálním troubou, který neumí vydělat peníze slušně… Nevím co má ten člověk za sebou mimo těchto napsaných kravin, ale ať je to cokoliv, tímto se značně zdiskreditoval!

 6. Děkuji, že jsem mohla shledat tyto stránky. něco takového jsem potřebovala číst. Jsem jak v labyrintu, ze kterého zatím neznám cestu ven. Snad jen světlo v dálce nepřestává svítit.

  1. Irmo, já děkuji na oplátku vám za moc příjemný telefonický rozhovor. Pozorně jsem naslouchal člověku, ve kterém je plno energie k uskutečnění změn. Jsem rád, že mé názory jsou pro někoho přínosné. Bývám často kritický, snažím se vždy vidět vše z různých stran, nejdu jen tak slepě s tím stádem, …

   Plno lidí kolem nás si vůbec neví rady, co dělat se svým životem, jen tak vším bez zájmu proplouvají, nadávají přitom jak se mají špatně, že se jim nedaří. Přitom, právě oni by se měli vzchopit a začít hledat, jak si život uspořádat podle svých představ. Tu možnost má každý. Škoda jen, že se kolem nás vyskytuje plno lidí, co se snaží toho zneužít, snaží se z takových lidí jen něco vytřískat pro sebe. I proto sem dávám své názory. Byl bych rád, aby si každý uvědomil, že jsou i skutečnosti, které jsou v pozadí, o kterých se nemluví.

 7. Líbí se mi vcelku nezaujatý pohled na věc ve vašem článku. Proto bych tu také ráda přidala svůj osobní názor na neurorestart. Včera proběhla jedna z jeho hlavních částí na brněnském výstavišti „Neurorestart live“. Jakožto „účastník projektu“ jsem obdržela 2 vstupenky. Dlužno říci, že jsem již dříve viděla video pana Jeníka ohledně projektu Milionové impérium s Davim Kiršem a pravdou je, že se mi dělalo špatně, když jsem viděla ty tleskající, tančící a na židle vyskakující lidi… do toho ještě pan Kirš v těch slušivých červených kalhotách, běhající a tleskající po pódiu… brrrr. Říkala jsem si, že tohoto snad budu ušetřena. Doufala jsem, že hlavním cílem této akce budou další užitečné informace, cvičení a meditace a také prohloubení dovedností dosavadních technik z předchozích videí.
  Vchod do areálu byl přísně kontrolován, nebylo dovoleno žádné vlastní pití ani svačina. Pokrmy a nápoje prodávané uvnitř areálu byly předražené.

  1. Začátek byl hrozný. Radši jsem se na pódium ani moc nedívala a uvažovala o odchodu; probíhaly totiž ty potleskové a „hudební“ aktivity (nejrůznější vyluzované zvuky až bůhví odkud s požadovaným opakováním ze strany publika). Naštěstí jsme neměli možnost vyskakovat na židle, protože tam jednoduše žádné nebyly. Sedělo se na zemi. Celý den.
  První blok Vokáče Čmolíka nebyl prakticky ničím novým, co bych už neviděla na jeho předchozích videích. Poněkud zklamání…

  2. Další program po obědě byla dynamická meditace s Martinem Bartoškem. To asi bylo (podle mého názoru) nejlepším bodem programu; bylo to k tématu a bylo to přínosné. Dechová cvičení byla osvěžující, a přestože mnohé je podobné s jógou, bylo zde i několik nových technik. To bylo v pořádku.

  3. Následovalo TFT s nějakým pánem z Norska, který je tzv. TFT Master. V podstatě ukázal pouze 2 body „ťukání“, takže vlastně nic nového; no a pak si bral na pódium lidi z publika, aby jim pomohl odstranit jejich fóbii či problém. Pro ostatní poněkud nuda. Mohli si to nechat do zákulisí a raději se snažit prohloubit znalosti této techniky pro všechny, kteří by ji chtěli využívat.

  4. Závěrečný blok J.V.Čmolíka byl už jen velkým zklamáním. Opět – nic nového, co se týče technik, ale zato spousta informací o případné spolupráci na členské úrovni… Bylo nastíněno, že každý člen Inner Winner klubu by mohl mít například za nového člena připsány body na svůj účet, které by mohl použít na vzdělávací akce a tak podobně. Že bychom jako všichni byli jedna komunita (no a vydělávali tím peníze pro pana Čmolíka). Je ale třeba také říci, že v předních řadách pod pódiem zazníval hluboký souhlas s touto myšlenkou (ortodoxní vyznavači J.V Čmolíka). Takže kdo chce kam, pomozme mu tam.

  V odchodu mi už zabránilo jen očekávané divadelní představení jeho ženy Magdaleny, na které jsem byla opravdu zvědavá. Tu musím říci, že mne vcelku nezklamalo. Téma „Úvod do neštěstí“ je dost případný. Výkony herců velmi dobré. Jen jsem jaksi nepostřehla (kromě jasné kritiky dialogů) náznak řešení tohoto problému …

  Na koncert MIG 21 už jsem nečekala. Hluk v hale za celý den byl dost velký, hlavně o přestávkách hrála hudba tak hlasitě, že jsme museli vycházet z haly ven, abychom si trochu odpočinuli.

  Takže výsledný efekt, z mého pohledu: nic moc. Ten den jsem mohla strávit příjemněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *