Nepotřebuji televizi, nahradí mi ji Online Webináře

Když jsem v létě šlapal závod na 1000 mil z (skoro) Ukrajiny do Aše, poznal jsem, že sledovat televizi a veškeré politické dění u nás, je zbytečné. Jediné, co jsem zaregistroval po vstupu ze Slovenska na „Moravské“ území v okolí Vizovic na titulcích stránkách novin bylo, že máme novou vládu. Od té doby jsem se přestal o politické dění zajímat, zakázal jsem si sledovat nejen televizní zpravodajství, ale také zpravodajské servery na internetu. Proto jen tak tuším, že občas nějakého politika zavřou do basy, … pak jej zase pustí. K volbám jsem ale šel, vyjádřil jsem tak svůj názor a mínění na fungování tohoto státu. Nikdo ale neví, koho jsem to volil, nikomu jsem to neprozradil, já sám si do dnes nejsem jistý, jestli jsem volil správně. Udělal jsem ale vše, co jsem mohl. V životě je to mnohem složitější, tam si můžu mnohem více ovlivňovat, co na mě bude působit. Snad i proto jsem se už od začátku prázdnin skoro vůbec nedíval na televizi. Našel jsem si místo toho svou novou „úchylku“, sleduju na internetu různé online Webináře.

Kdo to snad neví, Webinář je vlastně takové online vysílání televize, které může provozovat vlastně každý, kdo je připojený k internetu. A v poslední době se to začíná využívat čím dál více. Dalo by se říct, kdejaký Jouda to zkouší, pak se ale diví, že mu to nejde, že to možná až tak jednoduchý nebude. Zažil jsem třeba expertku (co má na to českou akademii), co byla z takového Webináře po pár minutách odpojena, aniž tam cokoliv řekla. Známé jsou ale také případy, kdy autoři stanoví čas začátku Webináře s astronomickou přesností na 20:19, prý se to líp pamatuje a zájemci budou dochvilní , pak však mají dalších nejméně deset minut problém Webinář spustit. Zatím to vše beru s úsměvem, je mi jasné, je to vše jen v začátku a hledají se cesty, jak to vše má fungovat.

V poslední době se toho děje v oblasti Webinářů opravdu hodně. Občas se v jeden den sejdou třeba i tři termíny zajímavých Webinářů. Který z nich si vybrat? Naštěstí už vím, jak je sledovat všechny, postupně bez ohledu na původní vysílací čas. Dává mi to také možnost většího výběru. Pokud se mi některý z nich nelíbí, můžu jít jinam.

Líbí se mi zejména Webináře, které pořádá Pavel Fara. Bývají sice často dlouhé, občas i to maximum čtyř hodin, co Google povoluje. Jsou však vedeny zajímavě a rozhodně se u nich nenudím. Občas ale také narazím na Webináře, kde se vyskytuje jeden člověk, kterého totálně nesnáším. Já sám jej označuji za slizkého tvora (jméno si nechám raději pro sebe, zkuste tipovat v komentářích, kdo se nelíbí vám), který je podle mě ochoten pro peníze udělat cokoliv, doporučit cokoliv. Jednou je to člověk co ho zajímá fotografování, za dva dny ze sebe dělá experta na burzu, to vše jen proto, aby mohl v závěru Webináře doporučit divákům za výhodnou cenu nějaký svůj produkt. Bohužel, i tohle vše k možnostem pořádání Webánářů patří.

A na co se budu dívat právě dnes? Je středa, tak to bývá často moc velký výběr a těžké rozhodování. Koukám se do pomyslného kalendáře (jak vy si termíny zajímavých Webinářů sledujete?) a vidím tam, že to rozhodování bude dnes opravdu těžké. Na výběr mám zejména dvě možnosti (obojí dnes ):

20/11/2013 – 20:00 Webinář Euro Stock Masters

 20/11/2013 – 20:30 Webinář Elite Marketing

Čemu vy dáte přednost? Docela by mě to zajímalo. Jen dodám, některé z uvedených Webinářů je možné sledovat ze záznamu i po uvedeném termínu začátku vysílání. Pokud to bude stále možné, zkuste se na ně podívat, vaše komentáře rozhodně uvítám. Zejména proto, že chystám, novou službu, pomocí které by bylo možné takové Webináře sledovat.

Tohle mě zaujalo 🙂

ANO, mám zájem vstoupit mezi VIP čtenáře tohoto webu, kterým jsou občas a nepravidelně zasílány další zde běžně nepublikované informace, zejuména z oblasti moderního podnikání na internetu. Získám tím větší přehled o dané problematce. Souhlasím, že tyto informace jsou pro mě z-DAR-ma! ZDE najdete podrobnější informace.

Nebude vám chodit žádný SPAM, budete mít možnost se kdykoliv okamžitě odhlásit.

The Author

Petr Ozogán

Hledám nové cesty a možnosti v podnikání.

1 Comment

Add a Comment
  1. Milan Rončák

    Výborný článok o tom ako vymeniť TV ovladanie za informacie kt.využijem vo svoj prospech.
    Ja uprednostňujem webináre spoločnosti pre kt.pracujem.No nebranim sa ani informaciam kt.ma zaujmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Deník (budoucího?) milionáře © 2014