Pomohlo by mi Anglicky Fantasticky v podnikání?

kurz anglicky fantasticky podnikani libor cinkaVe škole jsem se nikdy neučil anglicky. A s ruštinou jsem měl moc velké problémy. Stejně, co v dnešní době s ruštinou? Angličtina by se dnes hodila více. Zejména v dnešní době internetu, kdy je většina zajímavých textů psaná anglicky. Já s tím teda zápasím stále. Kdysi mě poslali z práce na jazykový kurz, já tam ale vydržel jen jednu hodinu, pak jsem odmítl tam dále chodit. To jsem si ještě neuvědomoval, jak důležitá ta angličtina pro mě jednou bude. Zápasím s tím celý život. Dokonce i vysokou školu jsem kvůli tomu skoro nedostudoval. Dokončit dvouletého magistra mi právě díky angličtině trvalo dlouhé čtyři roky. Často jsem si říkal, mně by snad už pomohl jen trychtýř, kterým by mi tu angličtinu nalili do hlavy. A teď najednou, nějaký hypnotizér přichází s fantasticku angličtinou. Je tohle to správné řešení pro mě? Pomohla by případně tato angličtina vám?

Pokud vás zajímají podrobné souhrnné informace o kurzu, najdete je kliknutím na následující odkazy:

  • Metodika a vysvětlení metodiky výuky angličtiny, kterou používá Libor Činka, text, KLIKNĚTE ZDE
  • Nahlédněte dovnitř kurzu, podívejte se na metody, kterými výuka probíhá video, KLIKNĚTE ZDE
  • Podívejte se na téměř čtyřhodinový webinář s podrobnámi informacemi o Anglicky Fantasticky video, KLIKNĚTE ZDE
  • Přihlaste se na závěrečný webinář dne 08/12/2015, ve kterém budou zodpovězeny otázky zájemců o vstup do kurzu KLIKNĚTE ZDE

Jezdím domů vlakem, který jezdí až do Německa. Občas tam vídám malé děti, které brebentí perfektně německy. Perfektně, myšleno samozřejmě vzhledem v porovnání se mnou. A moc bych se nedivil, kdyby i v porovnání s mnoha dalšími lidmi kolem. To se pak zamýšlím nad tím, jak se vlastně takové malé děti učí jazyky, že je i bez škol a výkladů gramatiky ovládají? Nešlo by takové postupy použít při výuce cizích jazyků? Je možné, že by to šlo věčným studentům mnohem lépe, než klasické postupy, které se v běžných jazykových školách praktikují. Naštěstí, je plno experimentátorů, co se snaží na to jít jinak, co se snaží vyučovat angličtinu moderně, novými postupy založenými na poznání, jak funguje lidský mozek. Patří k nim nyní aktuálně nabízený videokurz Anglicky Fantasticky, jehož autorem je Libor Činka. Sleduji úvodní část kurzu (můžete se také podívat ZDE). Jak jsem už napsal, mám s angličtinou celý život problémy. Tahle angličtina se mi ale líbí. Nelíbila by se i vám? Podrobnosti o Anglicky Fantasticky jsou uvedeny například na www.KupInfo.cz, případně klikněte na následující obrázek, dostanete se přímo do úvodní části kurzu.

kurz Anglicky Fantasticky podnikání Libor Činka

Jak jsem už napsal, zkoušel jsem už různé možnosti, jak se anglicky naučit. Nejzajímavější podle mě byl kurz Anglicky za rok, jehož autorem byl Michael Minard ze Seatlu. Možná i proto, že jsem se s ním náhodou osobně setkal na Aljašce, rok předtím, než k nám přijel pořádat své jazykové kurzy. Angličtina, kterou u nás propagoval, byla velmi snadná a zábavná, skládala ze z postupného přidávání slovíček, ze kterého se skládaly použitelné a praktické věty. Vyšel dokonce kalendář na rok 1999, kde byla na každý den k dispozici minilekce jazyka.

Ve svém podnikání potřebuji angličtinu. Přesněji, potřebuji číst anglické texty z internetu. Oblast která mě zajímá je stále ještě prezentována nejlépe na anglicky psaných stránkách. Jak s tím se svou angličtinou zápasím? Našel jsem si postupy, jak se dostat k českému překladu nejen web stránek, ale také PDF dokumentů, dokonce i titulků na Youtube. Za ty roky jsem se už naučil chápat internetovou angličtinu vizuálně a pohledem, kdy ji nečtu, přesto postupně čím dál více chápu psaný text. Největší problémy mám samozřejmě s MP3 zvukovými soubory, ty jsou pro mě nepoužitelné. A jak jsem tu už nedávno psal, jsem dokonce tak drzý, že jsem schopen komunikovat anglicky pomocí translatoru Google.

Pro ukázku, uvedu příklad knihy „The $100 Startup“, která vyšla u nás nedávno česky pod názvem „Startup za pakatel“. Já jsem měl před rokem uvedenou knihu k dispozici v anglickém originále ve formátu PDF. Zdála se mi být zajímavá, chtěl jsem si ji přečíst. Tak jsem si ji přeložil, dokonce i vytiskl a četl pak postupně ve vlaku. Zde je ukázka mého počítačového překladu:

Samozřejmě, plno věcí tam bylo nepřesně, přesto jsem si už zvykl na takové strojově překládaní texty a mám takto už přeloženo plno knih. Mnohé z nich česky vydané ani nebudou, přesto mám možnost z nich díky těmto postupům načerpat plno zajímavých postupů a inspirace pro mé podnikání. Je docela možné, že i ten nepřesný překlad může být pro mě výhoda, protože si tak musím některé věci domýšlet a hledat vysvětlení, přitom mě možná napadají věci, které vlastně v originále ani nejsou uvedeny. Výše uvedenou knihu jsem si už samozřejmě v českém vydání už koupil. A jen tak pro zajímavost a porovnání, další obrázek ukazuje stejnou část knihy, tentokrát v oficiálním překladu:

Vím, že se plno lidí bude chytat za hlavu, co že to dělám za blbosti. Třeba se ale najde i někdo další, komu by mé postupy strojových překladů z angličtiny pomohly. Určitě nejsem sám, co má s angličtinou problémy a nemůže se ji naučit. Pro ty, co zvažují, že vstoupí do výše uvedeného videokurzu Anglicky Fantasticky, je nutné se přihlásit co nejdříve, vstuip je časově omezen.

kurz Anglicky Fantasticky podnikání Libor Činka

The Author

Petr Ozogán

1 Comment

Add a Comment
  1. Bez anglictiny to vubec nejde, to je jasne. Nejefektivnejsi je mit motivaci a idealni denni kurz s zivou osobou. To je nejrcyheljsi cesta se anglicky naucit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *