Digital Summit, David Kirš opět mnohé šokoval a překvapil, mě teda určitě

digital summit, David KiršZúčastnil jsem se minulý rok v květnu akce Davida Kirše Milionové impérium živě. Tehdy to měla být ukázka toho, jak se dá začít podnikat naprosto jinak, jak je možné snadno vydělat peníze prodejem informací a stát se do roka milionářem. Ani se proto nedivím, že se tam dalo potkat mnoho zajímavých existencí, kteří však žijí většinou jen ve svých snech a nedokáží to dotáhnout až do konce. Nyní pořádal David Kirš další akci, která byla už od počátku prezentovaná jako podnikatelská konference. Moc jsem dumal nad tím, jestli se něčeho takového zúčastnit. Zejména, když se zejména v odborných internetových kruzích rozpoutala živá debata o přínosnosti takové akce, na kterou byli pozváni jako přednášející známí internetoví odborníci z oblasti SEO a PPC kampaní, kdy pak někteří z nich svou účast na konferenci odřekli. Necítil jsem se být cílovou skupinou, přesto jsem ale cítil, že je možné že se něco mění a bylo by zajímavé tam být. ANO, David Kirš opět nezklamal a mnohé svou akcí znovu šokoval. Taky jsem byl v mnohém šokován.

[contentblock id=3]

Podrobné informace o dostupnných webinářích akce Měsíc internetu v podnikání zachycující myšlenku konference Digital Summit:

 

ANO, David se opět svým marketingem vytáhnul a mnohé znovu překvapil. Možná zapomněl, že akce není určena pro „hledače štěstí“, kteří se dají snadno ovlivnit líbivým marketingem a slovy, která hrají možná až moc na jejich city. Měla to být akce pro podnikatele, kteří slyší zejména na přesná čísla, která musí zaúčtovat. Uvádět proto v nabídce pohyblivou složku ceny, která bude splatná, až když se prokáže, že na tom účastník akce opravdu ty peníze vydělal, tak to je teda hodně silná káva pro každého účetního. Když se tak ale dívám zpět, je tohle možná jediná závažná chyba v přípravě akce, která však byla dosti rychle změněna a následující informace o doplatku k ceně vstupenky z nabídky dosti rychle zmizela.

Digital Summit, David Kirš

Naopak mě hodně zaujala reklamní kampaň vedená ve stylu Měsíce internetu. Ta měla za cíl seznámit nové zájemce s novými ideami podnikání na internetu. Obsahovala několik videí zdarma, které už samy o sobě mohly být pro některé inspirativní a ukazovaly několik možností, co je ve svém podnikání v souvislosti s internetem změnit.

Já osobně jsem se necítil být cílová skupina, proto jsem si vstup na konferenci neplatil. Dostal jsem se tam nakonec zdarma za to, že dost často navrhuji nějaké zlepšení a zdokonalení SmartEmailingu, za to, že jsem je už několikrát upozornil na nějaké chyby, co tam měli. Za tyhle prachy se mi konference líbila, protože jsem si to hlavně užíval a potkával se tam s různými lidmi. A pokud bych to měl srovnat s Milionovým imperium živě, tentokrát to bylo naprosto jiné. Žádné roztleskávačky, žádné tancování, žádné meditace, čáry a kouzla, … pokud snad někdo čekal tohle. Opravdu to nebylo určeno pro „hledače štěstí“, tohle byla podnikatelská konference s ukázkou možností, co a jak dělat. Přesněji, nastínění některých směrů, kam je možné se ubírat. Možná i právě proto z toho nevypadnul nějaký souvislý jednolitý návod, spíše jen ty směry. Vypadá to, že se předpokládá, že další vzdělávání. Tuším, co bude dál, protože aktivity Davida Kirše dost sleduji. A osobně si myslím, že ten směr je správný.

Jsem moc rád, že to byla opravdu podnikatelská konference, kde byla snaha ukázat možnosti, jak je možné podnikat jinak než dosud. Podnikám už přes dvacet let, zažil jsem toho opravu už dost a sám cítím, že by mnoha podnikatelům pomohl jiný pohled na možnosti podnikání. Který by jim ukázal nějakou novou cestu, díky které by se mohli odlišit od konkurence. Jsem moc rád, že se na konferenci nedostali ke slovu lidé, co by byli zaměřeni jen duševně, kteří by slibovali změnou duševního postoje (a jinou barvou peněženky) vyřešení všech problémů. Jsem moc rád, že to nebyla prodejní akce předražených hrnců, kdy by každá přednáška končila upoutávkou na super výhodné akce, jak se to často dělo na Milionévém impériu živě. Jsem noc rád, že jsem tam byl, …

Digital Summit, David Kirš

Nemá cenu rozebírat podrobně program konference, to si můžete přečíst od jiných lidí, viz odkazy na konci textu. Jak jsem už napsal, necítil jsem se jako cílová skupina lidí, pro která byla konference organizována. Možná na to téma napíšu něco později. Já osobně jsem byl zejména překvapený tím, že jsem tam potkával lidi, co mě znali a hlásili se ke mně. Moc mě to potěšilo, protože se mi tím potvrdilo, že snad dělám alespoň něco správně, co některé lidi zajímá. Ale vzhledem k tomu, že jsem znám i svým kritickým postojem k tomu, co David Kirš pořádá (viz mé starší texty zde na webu), byl jsem překvapený, že mě znali i někteří pořadatelů z Firmy 20, se kterými jsem osobně nikdy nejednal a nechápu, jak mě mohou proto znát.

Myslel jsem si, že konference není určena svým obsahem pro mě. To se i potvrdilo. Ta konference nebyla určena pro mě svým programem, byla ale pro ně ale určena svým pojetím a potkáváním navzájem. Hlásím se proto k těm, pro které byla konference přínosná. Možná jsem tam nezískal žádné nové odborné technické znalosti, získal jsem tam ale přesvědčení, že jdu správnou cestou. Možná si to budu muset ještě ve své hlavě trochu srovnat.

Sleduji dění kolem infopodnikání ještě daleko před tím, než ho k nám David Kirš fyzicky přivedl a představil. Sleduji už mnoho let Americké stránky, kde je to již dlouholetý trend. Cítil jsem, že ta doba přijde i k nám. Problém jsem měl hlavně v tom, že se svou znalostí angličtiny jsem nebyl schopen to vše u nás realizovat, stále mi plno důležitých věcí k tomu chybělo. No a pak se tu najednou objevilo Milionové impériu. Mnohými zbožňované, mnohými odmítané. Já sám jsem byl na obou stranách, něco z toho se mi silně nelíbilo, cítil jsem ale, že je to správná cesta pro mnoho podnikatelů. Trvalo to dlouho, chtěl jsem jít dále tou cestou, stále jsem ale cítil, že stojím proti velké hradbě odmítání způsobené negativní reklamou.

Byl jsem moc zvědavý, co David Kirš na konferenci představí. Jsem rád, že to vypadá, že jde nyní už jiným směrem, který mi už vyhovuje. Je možné, že mi nebude vyhovovat vždy a vše, ten směr je však už totožný s tím, jak to cítím i já. A je mi jedno, co si kdo o tom myslí. A tohle je pro mě ten nejdůležitější poznatek z celé akce. Rád se na tom budu také dle svých možností podílet, třeba stále s některými výhradami.

 

ANO, psal jsem v úvodu o lidech, co žijí ve svých snech a nedokáží to dotáhnout až do konce. ANO, přiznávám se, já jsem taky zřejmě takový. Mám často plno plánů, co a jak by bylo možné realizovat. Baví mě to totiž hlavně vymýšlet a tvořit, pak už to ale nedokážu naplno realizovat. ANO, já to vím a přiznávám. Nechci to nijak omlouvat, a hledat výmluvy, tentokrát mi až doposud vadilo ta hodně moc negativní kampaň proti infopodnikání. Stále jsem ale věděl, že ta cesta je správná. Jen jsem nedokázal překousnout plno „jeníků“, co házeli všechny do jednoho pytle a nazývali je šmejdy, co prodávají předražené hrnce. ANO, možná se i takoví najdou, o pár lidech si to taky myslím. Stále ale věřím, existuje i správná cesta, která má možnost pomoct mnoha podnikatelům dostat je ze současné krize, najít jim nové zakázky.

Digital Summit, David Kirš

Znám pár lidí, co mě obviňovali, že jsem se zbláznil, že jsem taky šmejd, že nejsem normální, … Už mě to nebavilo pořád se obhajovat, pár z nich jsem už raději ze svých přátel zrušil. Další lidé sice nekritizovali, přesto jsem se obával že jim vadí, že jdu jinou cestou. Občas jsem měl dojem, že jsem něco jako gay, který se bojí to na veřejnosti přiznat. Tentokrát právě konferenci Digital Summit to ze mě spadlo a já poznal, že jdu opravdu tou správnou cestou. Poznal jsem, že to co mě zajímá, může být pro další užitečné, že jsem schopen jim to předat. Proto tou cestou půjdu dále bez ohledu na názory jiných lidí. Skoro mám chuť (jako ve filmu Pelíšky) postavit se na balkón a zařvat tam: Proletáři všech zemí (odpůrci a kritici), … (doplňte si sami).

Mohlo by vás také zajímat (napsali jiní o akci):

Mohlo by vás také zajímat (napsal jsem dříve):

The Author

Petr Ozogán

5 komentářů

Add a Comment
  1. Sleduji zrovna, co se kde píše o konferenci na webu a vidím, že se ozývají někteří experti a nesouhlasí s tím, se se tam o info marketingu řeklo. Jsou to většinou odborníci, co tam nebyli, hodnotí vše jen z toho, co kde slyšeli, případně se k nim dostal ebook z konference. Na jednu stranu to chápu, je to problematika, které rozumí a plně ji evládají. Možná si jen neuvědomují, že ta konference byla určena zejména neodborníkům, jen jako první seznámení s problematikou a uvedení do problematiky. Němělo proto cenu uvádět spoustu detailů.

    Já sám jsem ale také občas s něčím nesouhlasil, i když se expetrem necítím být. Na jedné s traně, například se tvrdilo, že na facebooku se obchody neuzavírají, na druhé straně potom, že nemá cenu rozplývat se dalšími sociálními sítěmi, například Twitterem. Podle mě, každá sociální síť má své členy, každá má jiné zvyky, proto by se měl každý zaměřit hlavně na tu síť, na které se pohybuje s největší jistotou a zná tam lidi. Jinak ale, já taky věřím více Facebooku.

  2. Ahoj Petře, sleduji už delší dobu Tvůj blog, sleduji Jeníka, sleduji Kirše a i já jsem se zúčastnil milionového imperia. Jsme si v hodně věcech podobní. I já jsem čekal a snad rok sledoval vývoj různých velkých programů. Rok jsem se nemohl rozhýbat. Ale potom jsem začal. A řeknu Ti jaký na to mám nyní vše pohled. David Kirš mi v podstatě nedal nic. Jen ukázal, že to jde…ale všechny postupy jsem si musel vyzkoušet sám a mnoho naučit. Mám pocit a asi to není jen pocit, že se tady šíří taková myšlenka, kdo nebude s námi bude proti nám. A mám tak trošku pocit, že se to stalo i Tobě. Myslíš, že když občas píšeš kriticky na Davida Kirše a dali ti lístky zdarma, že je to náhoda?:-))) Jasně, že není…není dobré šířit špatné jméno. Já jsem se chtěl vyhnout všem těm úsměvným webinářům, kde se zvou rádoby experti a společně diskutují o ničem a tváří se jak všem dávají super nabídky. S nikým nespolupracuji a cítím se svobodněji a jde mi vše lépe. Zkus začít makat sám na sobě, naprosto se vykašli na všechny postavičky okolo…jeď si jen to své. Všechny jejich produkty se jen točí. Měsíc internetu? Prostě další možnost, jak zaujmout zase další lidi jen tím, že je to jakože něco jiného a nového. Jde jen o to točit dál a dál peníze za stejné věci v novém kabátu. Chtěl bych Tě podpořit, aby ses vydal na vlastní cestu, protože není cesta je sledovat. Kolik lidí uspělo po milionovém impériu a vydělali milion? 1? Nebo ani jeden? Já mám cíl obrovský a už ted vím, že ho dokážu sám. Zkus to taky a nedívej se na jiné. Sleduj jen svuj pokrok…držím Ti Palce!

  3. Pavle takže menší úplatek, abys psal pozitivněji:-) On ten David Kirš jde na to dobře. Jen se divím, že ses nechal…každý by měl mít vlastní hlavu.

  4. Já si ale opravdu myslím (sám za sebe), že je to správná cesta ukázat běžným podniaktelům co a jak dělat jinak. A je to směr, kterým se chci ubírat, kterým jsem chtěl jít už dříve. Jen mě celou dobu štvalo, že tyhle názory jsou všeobecně považovány za špatné. Já to prostě vidím takhle. A tou cestou si opravdu půjdu, je mi jedno co si o tom kdo myslí. Mám ale svůj vlastní rozum, nemíním napodobovat Davida Kirše ve všem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *