Komu se vyplatí koupit EliteMarketing WEB (nebo OptimizePress, MIOweb)?

EliteMarketing WEB, OptimizePress, MIOwebSleduji už dosti dlouhou dobu různé infopodnikatele a jejich produkty. Zaregistrval jsem tyto trendy už před mnoha lety na zahraničních webech. Moc mě to zajímalo, ale nějak jsem se obával, jestli to bude fungovat i u nás. Přece jen, máme naprosto jinou mentalitu, než Američané. Jsme zkaženi komunistickým myšlením, že pracovat až v nejhorším možném případě. Navíc vše je přece možné získat snadno i nějakým tím malým (někdo velkým) podvodem. A kdo se snaží rozjet něco jinak, tak je podvodník. Zejména, když se chlubí, jak se dá na tom vydělat, to je pak hned šmejd, co okrádá lidi. Nejhorší jsou přitom ti „infopodnikatelé“, co se snaží prodávat ostatním to, co je volně dostupné na internetu. Je jich už i u nás plno, jedním z nich je i Pavel Hrdlička, který nyní spustil prodej svého EliteMarketing WEBu. Jo tohle zase další podvod na lidi?


[contentblock id=2]

Živím se programováním už skoro 30 let. Zpočátku jen ekonomické aplikace, později jsem taky poznal internet a začal jsem hned tušit, že jeho využití bude jednou pro život a podnikání téměř nemožné. Rád jsem taky tvořil různé webové aplikace. Vše jsem programoval, dalo by se říct moc primitivně a myslel jsem si s velkým egem, že si vše udělám líp, než bych využil práci někoho jiného. Později mi ale syn ukázal možnosti WordPressu a já pochopil, že to jde dělat naprosto jinak. Skládat vše z jednotlivých modulů, s minimem klasického programování. Byl jsem WordPressem okouzlen a znovu jsem si myslel, že nic lepšího už přece být nemůže.

Možná malou (ale důležitou odbočkou) bylo také poznání moderních marketingových metod, založených na využívání internetu. A to byly právě ty dřívější Americké tendence, které se dostaly už i k nám. Vidím kolem sebe, že podnikatelé dělají stále vše postaru, nesnaží se využívat nové možnosti. Mě naopak zajímá, co to k nám David Kirš dotáhnul. Zpočátku mám také velkou nedůvěru a odmítavý postoj. Poznávám ale, že základ té myšlenky je rozhodně správný. Stále s tím mám občas problém, protože se někteří mí známí diví, koho že to vlastně podporuji.

Ano, možnosti WordPressu jsem už poznal, jenže tomu stále něco chybělo. Zejména novost a poutavý tvar. Některé weby ale byly jiné, mnohem zajímavější a živější. Zajímalo mě, jak je to možné, jak jsou vytvořeny. Dostal jsem se až k nadstavbě WordPressu, kterou je OptimizePress. Ta umožňuje skládat vzhled webu snadno skládáním jednotlivých komponent na ploše stránky. AHA, tohle chci, to potřebuji, napadá mě. Jenže OptmizePress je jen Anglicky, nedá se jednoduše u nás koupit za koruny. Objevuje se ale EliteMarketing WEB, který umí něco podobného. Hned se pouštím do pátrání, copak že to je?

EliteMarketing WEB vytvořil Pavel Hrdlička. Je to jeden z těch moderních Infoproduktů, na které se u nás tak všeobecně nadává. Snažím se proto být maximálně opatrný. Snad i proto zjišťuji, že je to vlastně ten můj hledaný OptimizePress, dokonce s českým překladem. Jak je možné, že tohle nikde neuvádí? Co je to za podvod na lidi? Později se dozvídám, je to údajně přímo podmínka OptimizePress, že není toto možné uvádět. Přesto hledám dál a zvažuji, bude opravdu EliteMarketing WEB vhodný i pro mě.

Samozřejmě, beru v úvahu i další varianty. Tím je mimo již zmíněného EliteMarketing WEBu a OptimezePress také MIOweb, což je aplikace vzniklá v dílnách Davida Kirše (Firma 2.0). Kupodivu, už brzy mají mít značně inovovanou verzi, která se může údajně těm předchozím dvěma vyrovnat. Co z toho vybrat? Nabízím proto všem váhajícím své poznatky.

Online Webináře

Pokud vás zajímá detailně EliteMarketing WEB, rozhodně doporučuji prostudovat před jeho zakoupením online přístupné webináře, které vám mohou poodhalit ujasnit si, zda je toaplikace právě pro vás:

Můžete se také podívat na starší na Webináře, které pořádal Pavel Hrdlička k produktu EliteMarketing (Online Marketing):

Co řeší EliteMarketing WEB?

První otázkou by mělo být, vyřeší EliteMarketing WEB vaše problémy? Případně, nebylo by nějaké jiné řešení? Co přesně tedy EliteMarketing WEB řeší, v čem je tak revoluční, jak tvrdí reklama?

Hlavní funkcí EliteMarketing WEBu je snadný návrh vzhledu webu bez nutnosti kódování. Vše se děje interaktivně, skládáním komponent na obrazovce, včetně zadávání jejich vlastností. Jenže tohle není až taková revoluční novinka. To už umí dokonce i některé volně dostupné pluginy pro WordPress.

Další význačnou funkcí je řešení členské sekce webu, kam mají přístup pouze registrovaní. To je důležité například, pokud počítáte s placeným přístupem. I na tohle existují pro WordPress pluginy, co to řeší zdarma.

Třetí moc důležitou funkcí je snadná realizace reklamních kampaní. Tady snad žádné řešení zdarma neexistuje. Navíc, je to moc důležitá funkce pro ty, co podnikají na internetu. Když tak nad tím dumám, možná už jen kvůli tomuto by se mohlo vyplatit EliteMarketing WEB koupit.

Proč tedy EliteMarketing WEB? Protože má tohle vše v jednom, bez nutnosti laborování, hledání a zkoušení. Navíc s mnoha šablonami, které stačí jen doupravit. Protože dostanete podporu v řešení problémů, protože dostanete výukové materiály.

Je možné EliteMarketing WEB něčím nahradit?

Samozřejmě ano, dokonce zdarma. Řešení zdarma může být sice lákavé, znamená to ale často dlouhé zkoušení, nejsou zaručenu aktualizace a opravy chyb. Zaměřím se proto na placená řešení. Tím je mimo již zmíněného EliteMarketing WEBu a OptimezePress také MIOweb, což je aplikace vzniklá v dílnách Davida Kirše (Firma 2.0). Kupodivu, už brzy mají mít značně inovovanou verzi, která se může údajně těm předchozím dvěma vyrovnat. Co z toho vybrat? Nabízím proto všem váhajícím své poznatky.

Následující popis jsem sestavil hlavně pro ty, kteří jsou zaskočení reklamní kampaní na „Revoluční řešení“. Pro ty, co se zakoupením EliteMarketing WEBu váhají. Na rozdíl od jiných prodejců, co se snaží prodat komukoliv, za každou cenu, já uvádím klady a zápory. Doporučení, zda koupit, nebo raději investovat do jiné aplikace.

EliteMarketing WEB, OptimizePress, MIOweb

EliteMarketing WEB (vlasnosti a možnosti)

(cena 5.990 Kč na jeden web, každý další rok potom 1000 korun za webhosting)
Řešení v jedné krabici, obsahující vše co potřebujete. Navíc s uživatelskou podporou a rozsáhlými výukovými materiály, vše česky. Při testování jsem ale narazil na některé anglické popisy. Také některé grafické prvky zůstaly bez překladu do češtiny. Nevidím v tom ale až tak velký problém. Součástí aplikace je také již zprovozněný web, který obsahuje vše, co potřebuje. Nemusíte se starat o aktualizace. Stanete se součástí komunity lidí, kteří využívají stejnou aplikaci. Budete dostávat pravidelně nové šablony pro tvorbu webů. Nevýhodou je, že si kupujete aplikaci pouze na jeden web. Na další web je příplatek 3000 korun, stejně tak zaplatíte každý další rok 1000 korun za webhosting pro každý web. Za tu cenu je veškerá aktualizace.

Velkou výhodou je možnost dokoupit si balík aplikací pro zpracování mailů a objednávek s výraznou slevou. Kdo něco takového nemáte a potřebujete, už i toto by se vám mohlo vyplatit. Sám používám a jsem naprosto spokojený. Škoda jen, že se nikde neuvádí, že se jedná konkrétně o SmartEmailing, FAPI, Anabix a AffilBox. Navíc, že je to za doplatek 9900 Kč bylo známo až dva dny před ukončením prodeje. Já si celou doby myslel, že je to již zahrnuto v základní ceně, protže to bylo uvedeno (zobrazováno) mezi bonusy.

Komu se vyplatí koupit EliteMarketing WEB?

Já osobně v tom mám už jasno. Je to rozhodně moc zajímavý systém a může mnoha lidem pomoct. Zejména těm, co nechtějí dlouze zkoušet a bádat. Těm, co potřebují co nejrychleji zprovoznit svůj moderně vyhlížející prodejní web. Těm, kteří se nechtějí starat o instalaci a zprovoznění webu. Dostanete vše na klíč již vše připravené. Nevýhoda je snad jen v tom, že pokud potřebujete takto spravovat více webů, je nutné za další web zaplatit.

EliteMarketing WEB, OptimizePress, MIOweb

OptimizePress (vlasnosti a možnosti)

(cena 2.000 Kč na tři weby, 4.000 na deset webů, pouze při zakoupení)
Velký systém, který je stále v mohutném vývoji a neustále se zlepšuje. Budete proto muset sami řešit různé aktualizace. Jakákoliv uživatelská podpora je pouze v zahraničí, jen anglicky. Výhodou je, že koupíte jen jednou, můžete následně využívat na několika svých webech v počtu dle konkrétní licence. Budete si muset plno věcí sami přeložit, aby se lidem zobrazovalo vše správně česky.

Jsem v komunitě lidí (Nakopávač Pavla Říhy), kde pár lidí bez předchozích zkušeností pustili do tvorby webů právě s pomocí OptimizePress. Někteří sice občas tápou, možná jim to jde i pomalu, přesto je to cesta možná i pro takto nezkušené uživatele. Trvá to jen mnohem déle, než si původně mysleli.

Komu se vyplatí koupit OptimizePress?

Chcete mít sami vše dokonale pod kontrolou. Jste zvyklí a schopni si plno věcí dohledat na internetu (v angličtině). Velkou výhodou jsou základní programátorské zkušenosti. Můžete využívat aplikaci na větším počtu webů, podle zakoupené licence. Nepospícháte, nevadí vám že se dlouze zaseknete a nepohnete se z místa.

EliteMarketing WEB, OptimizePress, MIOweb

MIOweb (vlasnosti a možnosti)

(cena nové verze dosund neznáma)
MIOweb byl v době jeho začátku prodeje na naše poměry hodně používán, protože je optimalizován na prodej InfoProduktů. Má navíc členskou sekci, přístupnou jen po zadání hesla. Obsahuje spoustu prvků internetového marketingu. Přesto však má také v dnešní době již některé zásadní nedostatky. Jsem v kontaktu s tvůrci aplikace, znám poměrně dobře jejich jiné aplikace a částečně se podílím na odhalování možných nedostatků. Vím proto, že se pracuje na nové verzi MIOwebu, která bude v mnohém podobná výše uvedeným aplikacím, i když nebude mít nic společného s OptimizePress. Právě v tom vidím jeho výhodu, nebude to zbytečný balík mnoha nepoužívaných funkcí, v jejichž používání by se nezkušený uživatel ztratil.

Chtěl jsem zde dát nějaké podrobnšjší info o chystaném novém MIOwebu, dnes jsem ale dostal tolik zajímavých nových informací, že to zveřejním raději nějak samostatně. To nejzákladnější pro porovnání možností je zde již uvedeno. Navíc, nemá cenu provnávat produkt který je v prodeji s něčím, co je stále ještě před definitivním dokončením.

Komu se vyplatí koupit (počkat na) MIOweb?

Tak tady je zatím stále plno neznámých skutečností. Já osobně ale sázím na tvůrce, že dokáží aplikaci vdechnout život natolik, že kolem ní vznikne mohutná komunita uživatelů. Předpokládám použití zejména pro uživatele, kteří chtějí mít k dispozici jen to nejnutnější, bez zbytečného balastu. Vše bude současně dokonale napojeno na další spolupracující aplikace (zejména rozesílání emailů a vystavení objednávek).

Mám to teda koupit?

Rozhodněte se sami. Já jsem jen upozornil, podle čeho byste se měli (mohli) rozhodovat. Budu moc rád, pokud jsem pomohl. Sami můžete do komentářů napsat svůj vlastní názor. Možná tak i vy tak pomůžete dalším váhajícím.

The Author

Petr Ozogán

4 komentáře

Add a Comment
 1. Díky moc za informačně nabitý článek.
  Chtěl jsem jen upozornit na docela důležitou chybu.
  EliteMarketing Web stojí 5.990 Kč za doživotní licenci (ne každý rok)
  Prosím tedy o úpravu članku.
  Děkuji

  1. Díky za upozornění a upřesnění, bylo opraveno.

 2. Zdravím kolego,

  jsem podobného názoru. Nedá se jednoznačně určit co je lepší a co horší. Všechno má svého zákazníka. Každý program má pro někoho zásadní přednosti, které pro druhého jsou úplně zbytečné. Já jsem také svůj blog postavil na OptimizerPressu, ale bez výukových videí od Pavla bych to asi nedal – respektive dal, ale trvalo by to asi déle. V tom vidím velký přínos programu EliteMarketingWEB. Něco jsem o tom také nasmolil na svůj blog. 🙂

  Ať se všem daří,

  Dušan

 3. Mám podobnou zkušenost. Prošel jsem nakopávačem Pavla Říhy, který se jaksi zastavil na úvodu do Optimize Pressu. Pak jsem ještě chvíli konzultoval s Tomášem Andrlíkem, ale pak přišel Mioweb2.0, je skvělej a je po problémech. Elite marketing mě zcela minul.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *