Pět let webu Deník milionáře, zamyšlení co dál

V pondělí to bylo pět let, co jsem registroval doménu DenikMilionare.cz. Když se dívám na těch pět let zpátky, musím naprosto kriticky přiznat, že jsem (nejen) zde za tu dobu pokazil vše, co se pokazit dalo. Už vím, že jsem šel špatnou cestou. Celou dobu jsem to jen tak tušil a snad i proto se mi nepovedlo realizovat své původní myšlenky. Klidně to sem přiznám, protože je vhodné poučit se z chyb. A hlavně napravit je.

Původně byl majitelem domény Pavel Loužecký. Ten od 25/09/2008 publikoval téměř denně své zápisky ze své cesty k vydělanému milionu. Rád jsem jeho deník sledoval. Nechápal jsem přitom, kde bere tolik času popisovat vše, co a jak dělá. Měl vždy plno nápadů, které dokázal pokaždé rozpracovat do projektu, co a jak řešit.

Pět let webu Deník milionáře, zamyšlení co dál

Poslední zápis z jeho deníku nesl číslo 110 a byl ze dne 29/01/2009. Obsahoval už spíše rozčarování Pavla Loužeckého z toho, že si to vše představoval jinak. Ani se mu nedivím, v té době ještě u nás nebyla doba novodobých zlatokopů milionářů, kteří dokázali například prodejem různých internetových kurzů ty miliony vydělat. Nedivím se proto jeho poslednímu zápisu, kde uvedl:

Pět let webu Deník milionáře, zamyšlení co dál

Byl jsem s ním občas v kontaktu, já ty jeho zápisy občas komentoval. Dokonce mě tehdy inspiroval natolik, že i já jsem se snažil v té době na jednom z mých webů publikovat občas zápisky z průběhu mého podnikání. Dost mě proto překvapilo, když jsem zjistil, že nechal Pavel Loužecký doménu DemikMilionare.cz expirovat. Ihned jsem se s ním spojil, potvrdil mi, že už nemá zájem:

Deník milionáře jsem stáhl nadobro z internetu. I můj poslední spolupracovník nevydržel mediální tlak a jeho počáteční nadšení velmi rychle ochladlo. Vyhodnotil jsem celou věc tak, že bude lepší, když včas skončí a zmizí ze scény, aby zbytečně nedával začínajícím podnikatelům falešné naděje, že se zázraky dějí.

Můj záměr – udělat z Deníku takovou malou poradnu – se nesetkával poslední dobou s úspěchem, navíc lidé neradi čtou a chtěli by snadné a pohodlné rady na rychlé zbohatnutí, které však já sám neznám a moc jim ani nevěřím.

Docela mě to překvapilo, i když se něco takového dalo očekávat. Opravdu, společnost na to není stále připravená, aby někdo dosahoval výrazně vyšších zisků. Každý v tom vidí spíše podvod. Navíc, málokdo snese se takto veřejně prezentovat, i když to dělá vše naprosto čistě a bez těch podvodů. Přesto se mi myšlenka Deníku milionáře stále líbila a chtěl jsem v ní pokračovat. Počkal jsem proto, až byla doména po dvouleté existenci zrušena a zaregistroval ji na sebe. Tušil jsem, že nebude snadné v Deníku milionáře pokračovat, přesto jsem do toho šel. I s rizikem, že teď můžu bát za podvodníka označován zase já. Pavel Loužecký mi k tomu napsal:

Jsem rád, že doménu Deník milionáře vlastníte nyní právě Vy. Těší mě, že nahlížíme na věc podobným pohledem a že i Vy cítíte potřebu lidem spíše pomáhat při startu v podnikání, než z nich tahat podloudně peníze na základě jejich důvěřivosti ve snadný úspěch.

Já bohužel nejsem podnikatel (i když jsem se o to snažil), ale spíše velmi výkonný člověk tvůrčího charakteru, který potřebuje mít ke své práci jistotu nějakého zázemí, především pak finančního. Teprve poté mě napadají věci a jsem schopen dokázat i nemožné.

Stejně ale, stále jsem měl v hlavě obavy, jestli s Deníkem milionářem neskončím za několik let i já. Naštěstí, doba se částečně změnila. Uznávám, že ani já jsem to nedokázal dotáhnout do toho správného konce. I když jsem už jednou v devadesátých letech vydělal díky podnikání ten milion korun, tentokrát to dopadlo jinak. Teď už při pohledu zpět tuším, proč to tak bylo. Souviselo to s novými podnikatelskými možnostmi, na které jsem se zaměřil. Infopodnikání a Affiliate. Podařilo se mi díky Affiliate vydělat v oblasti InfoPodnikání zajímavé peníze a získat spoustu zajímavých zkušeností. Nějak jsem ale neměl potřebu sem cokoliv o tom psát. Už delší dobu jsem totiž cítil, že je někde něco špatně, nevěděl jsem ale co to je. Možná mi to trvalo hodně dlouho, myslím si ale, že jsem už na to přišel. Poznal jsem už, že jsem šel skoro celou tu dobu špatným směrem, že jsem šel někam mimo mé původní plány.

Začínám hledat tu cestu zpět k tomu, co jsem chtěl dělat původně. Proto necítím, že by byl koncept deníku milionáře až tak ztracený. Zkouším jej znovu oprášit, psát sem o tom mém novém hledání. Myslím si, že by to mohlo být pro někoho zajímavé. Mám plno nápadů, co změnit, co a jak dělat dál. Nebude to snadné, jsem už asi tím neustálým hledáním dosti vyčerpaný, rozhodně to ale ještě nemíním vzdát.

A na závěr, protože je toto text k pětiletému výročí webu, dále máte ukázku, jak vypadal v roce 2012, takže před třemi lety. Vzhled webu jsem několikrát měnil, takže je to jen jedna z průběžných verzí.

Pět let webu Deník milionáře, zamyšlení co dál

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *