Cíle na rok 2017, vize mé letošní cesty

Hodně lidí si na začátku roku stanovuje své cíle na celý rok. Kolik z nich to ale opravdu vydrží, jít si za těmi stanovenými představami? Myslím si, že málokdo. ANO, taky mám své představy, kam bych to chtěl letos dotáhnout, co vše bych chtěl uskutečnit. Moc dobře ale vím, že se mi těžko daří něco takového plnit. Má proto cenu se něčím takovým zabývat? ANO, rozhodně má. Už třeba jen proto, že je možné si dost věcí v hlavě ujasnit. Že je možné stanovit si nějaké priority. Hlavně proto jsem si své cíle na rok 2017 stanovil i já. Mohl jsem je nechat v šuplíku, nikdo by neměl možnost mě kontrolovat.

Honí se mi to v hlavě už delší dobu, že je nutné něco totálně změnit. Podívat se na vše novým pohledem, najít nové možnosti a směr, kudy jít. Vznikl z toho následující text, který obsahuje část mého hodnocení současného stavu a záměr, kam jít dál. Ne vše však bylo možné ze strategických důvodů zveřejnit. Už třeba jen proto, že ne každý by to pochopil. Navíc, nemám oprávnění psát sem věci, které se týkají někoho jiného.

Pro pochopení následujícího, zkuste se podívat na můj oficiální web OZOGAN, kam jsem napsat svých pár postřehů, co vše se mi (ne)povedlo v roce 2016.

Má současná situace

Přiznávám, sám cítím, že už delší dobu se v tom svém podnikání strašně plácám. To co mě živí (mé hlavní příjmy) dělám už s dosti velkým odporem. Je to však už dlouholetý vztah, neměl jsem dosud morální sílu do toho razantně zasáhnout. Cítím ale, že není možné v tom dále v současné době pokračovat. Vím, že bude nutné to změnit. Možná právě to bude nejdůležitější úkol v mé nové cestě. Současně, taky nejtěžší úkol. Cítím, že tím některé lidi dost zklamu. Cítím ale taky, že se tím uvolním a budu mít možnost s novými silami dělat něco, co mě bude bavit více.

V současné době se nemůžu na nic soustředit. Na druhou stranu mám spoustu nových nápadů, co a jak by šlo dělat nového. Často mi ale dlouho trvá, než se pustím do práce, která by k tomu vedla.

Jak jsem napsal, mám spoustu nápadů, co a jak by šlo dělat. Dost z nich mám rozpracováno, nic z toho ale není dotaženo do konce. Snad proto, že to mám vše ve velké vizi, jak by to mohlo fungovat vše jako celek. Cítím přitom, že ty samotné části takový efekt mít nebudou. Plácám se proto pokaždé nějakou dobu v něčem, pak jdu bez dokončení zase někam jinam. Proto jsem si také stanovil tyto cíle na rok 2017.

Je jasné, je nutné stanovit si nějaký postup co a jak dělat dál. Dotáhnout jednu věc do konce, až pak jít zase na další. Věřím tomu, že právě toto mě posune skokově dost dále. Vím to, snažím se tak už pracovat. Stále tam mám ale věci, kde se mi některé věci z různých projektů časově prolínají.

Affiliate

Snad jediná věc, která mi dává v současné době nějaké měřitelné finanční výsledky. Přitom, někdy relativně bez velké práce. Navíc, kdy stačí něco dobře udělat, co pak jede samo na automat. Škoda jen, že ten automat se občas zadrhává, protože chybí přísun možností. Přesněji, chybí možnosti v oblasti Affiliate, které jsem se až dosud věnoval. Je proto nutné hledat i nové možnosti a nové oblasti.

Mám už promyšleno, jakým novým oblastem se chci v Affiliate dále věnovat. Bude k tomu nutné se s novými oblastmi důkladně seznámit. Výhodou bude, že těch nových oblastí mám několik. Možná nebude některá z nich vydělávat velké peníze, když se ale vše spojí, může to být zajímavý příjem. Příjem, který není po spuštění moc náročný na údržbu a provoz.

Je k tomu nutné vytvořit nové weby, kde bych mohl vše pustit na veřejnost. Bude nutné k tomu několik věcí vyzkoušet, najít nejlepší řešení. Kde na to ale vzít čas, co má větší prioritu?

Moje weby

Už dlouhou dobu nevyužívám placenou reklamu. Možná je to chyba, cítím ale, že k tomu nemám stále vybudovány procesy, které by k tomu měly předcházet. Abych měl něco, co by bylo vhodné reklamou nabídnout. Viz moje idea velkého celku. Místo reklamy využívám weby, na které se dostanou lidé z vyhledávačů. Mým cílem je mít síť několika webů, každý z nich na samostatnou oblast. Využít přitom tyto weby k propagaci toho, co dělám, co nabízím.

Weby které mám jsou často v dosti zoufalém stavu. Některé z nich nebyly třeba i rok aktualizovány. Využil jsem je přitom třeba jen k propagaci něčeho, co jsem se snažil lidem nabídnout. Hlavně ale, dobře mi posloužily jako testovací weby, na kterých jsem si zkoušel, co a jak na webu zprovoznit a nastavit.

Cílem je některé důležité weby zaktualizovat. Nejen svým textovým obsahem, ale i vzhledově. Doplnit je také důkladněji popisem toho, čím bych mohl být pro lidi užitečný. Hlavně ale, nastavit lépe na to, aby mi pomáhaly v propagaci toho, co chci dále dělat. Nastavit na sběr kontaktů. Nastavit a propojit tak, aby se nabízely lidem v Google a seznamu.

Moje služby

Když někdy vidím na internetu různé amatéry, jak nabízejí lidem své služby, je mi z toho často dost smutno. Často například vidím nabídku na vytvoření webu od někoho, na jehož webu se ukazují špatně české znaky s diakritikou. A to je jen ten menší problém. Vidím taky různé nabídky na vytvoření webů, které jsou možná na první pohled graficky líbivé, postrádají ale důležitou funkčnost pro současný marketing.

Sám se tvorbou webů zabývám už dlouhé roky. Je pravda, nenabízím je v současné době pro zákazníky. Tvořím je zejména pro sebe. Baví mě hledat možnosti, co a jak zprovoznit, jak přidat webu nové možnosti. Myslím si, už o tom vím dostatečně, abych mohl své služby nabídnout zákazníkům.

Mám promyšlenou koncepci, co a jak nabídnout, čím se odlišit od ostatních. Dnešní doba v tvorbě webů značně pokročila. Existují už nástroje, které dovolují tvorbu webů bez programování, doslova skládáním na obrazovce počítače.

Vycházím přitom z toho, že je čím dál více lidí, kteří jsou schopni si web poskládat sami. Chybí jim jen nějaký průvodce, který by je přitom vedl a dával jim rady, co a jak mají sami udělat. Chtěl bych se pro ně stát právě tímto průvodcem. Jak se říká, nechci lidem prodávat ryby (hotové weby), chci je naučit ryby lovit (tvořit vlastní weby).

Moje produkty

Vím, že za roky podnikání jsem už načerpal spoustu zkušeností. Mám proto vizi, jak tyto své zkušenosti předat dále lidem. Zejména v oblasti podnikání a využití internetu. Nejen informačním textem na mých webových stránkách, nebo poskytnutím přímých osobních služeb. Mým cílem je vytvořit systém školení a kurzů, ve kterých předám své znalosti svým klientům.

Mám v hlavních rysech připraveno strukturu a obsah mých navazujících produktů. Jsou to mé hlavní cíle na rok 2017. Některé z nich jsou už rozpracovány do detailního rozboru obsahu. Jeden z nich je už dokonce připraven k zahájení natáčení. Stále ale ladím možná zbytečné detaily, proto není stále vidět žádný výsledek.

Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem si vyzkoušel co a jak dělat. Jak natáčet videa, jak natočit zvuk, jak to vše sestříhat. Stále ale vidím, že je na tom ještě plno práce. Hlavně nejsem spokojený se svým projevem. Nejsem žádný herec, ani řečník, podle toho to potom vypadá. Nechci si udělat ostudu. Vypadá to ale, že bude nutné se na tohle prostě vykašlat a prostě do toho jít.

Cíle na rok 2017, pozice na startu

Připravoval jsem se na to už dlouho. Je čas to rozjet. Dokázat (možná hlavně sám sobě), že jsem stále ještě schopen udělat něco velkého, co lidi zaujme. Je na čase začít realizovat tu velkou vizi, kterou mám před sebou. Doufám, že na konci bude možném vyhodnotit cíle na rok 2017 za splněné.

The Author

Petr Ozogán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *